Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Falus András biológus, genetikus beszél a Hit és ész című kerekasztal-beszélgetésen a budapesti MOM Kulturális Központban 2012. szeptember 12-én.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Falus András: Magyarországon is lesz negyedik hullám

Nálunk is terjedni kezdenek majd újabb koronavírus-mutánsok, de az oltások hatékonyak, így lehet, hogy enyhébb vagy jobban kezelhető lesz – mondta az InfoRádióban Falus András immunológus.

Nagy-Britanniában, ahol igen magas az átoltottság, ismét emelkednek a járványszámok, mert felbukkant az új indiai vagy más néven Delta-mutáns. Falus András immunológus szerint nem arról van szó, hogy az új variáns ellen nem védenek az eddigi védőoltások, csak lehet, hogy ezek hatékonyabb vírusok, gyorsabban fertőznek, sokszorozódnak és bizonyos korosztályok érintettsége más, mint eddig.

Az már korábban kiderült, hogy például a Pfizer vakcinája a brit, a dél-afrikai, a brazil, az amerikai mutáns esetében is nagymértékben hatékony, és Falus András felidézte, hogy Karikó Katalin ismertetett egy új technológiát, amellyel előre ki tudják próbálni azt, hogy egy vakcina egy esetleges új mutánsra hogyan fog védelmet adni.

"Az egyik vírusban nagyon sok átfedés van a másikkal, nem vadidegen vírusokról van szó, néhány eltérés van, amelyet lehet, hogy evolúciósan a megfelelő vírus kihasznál, és jobban, gyorsabban sokszorozódik. Egyértelműen lehet látni, hogy a vakcina nagy része a variánsok nagy részével reagál" – jelentette ki az immunológus.

A felvetésre, hogy Magyarországon számít-e az esetszámok Egyesült Királyságban látható emelkedésére, határozottan így felelt: "Egyértelműen számítok rá, nálunk most már négymillió felett van a második oltások száma, de messze van a nyájimmunitástól, és sajnos Magyarországon is lelassult a vakcináció. Lesz újabb hullám, lehet, hogy enyhébb lesz, lehet, hogy jobban kezelhető lesz, de ez nem kizárható. Az igazi nyájimmunitás az 80 százalékot jelent, ennek a valamivel több mint a felénél tart Magyarország."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Sugárzásveszélyre figyelmeztetnek Csernobilban, puccsot szerveznek Moszkvában - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Sugárzásveszélyre figyelmeztetnek Csernobilban, puccsot szerveznek Moszkvában - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását. Bassár el-Aszad bukott szíriai diktátor egykori hívei szervezkednek Moszkvából, a céljuk, hogy felkeléseket szítsanak az új kormány ellen, és visszaszerezzék elvesztett befolyásukat. Állítólag már 50 ezernél is több harcost számlál a mozgalom. Oroszország tengeri blokáddal válaszolhat az ukrán kikötőkből induló áruszállítmányokra az orosz tartályhajókat ért ukrán dróntámadások után. Ez az akció azonban sok veszélyt rejt: Moszkva pontosan a növekvő veszteségek miatt vonult vissz a Fekete-tengerről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×