eur:
414.79
usd:
400.29
bux:
78665.14
2024. december 19. csütörtök Viola
Nyitókép: Pxhere

Az ország néhány pontján kriminális a levegő minősége

A Nemzeti Népegészségügyi Központ azt is közölte, hol, illetve hogy mit veszélyeztet elsősorban.

Továbbra is magas a légszennyezettség a Sajó völgyében a szálló por miatt - tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfőn az MTI-t.

Azt írták: Sajószentpéteren veszélyes, Kazincbarcikán és Miskolcon egészségtelen, Putnokon pedig kifogásolt a levegő minősége. Az ország többi területén elfogadható a levegőminőség.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz

  1. elfogadható
  2. kifogásolt
  3. egészségtelen
  4. veszélyes.

Az NNK azt írta: szálló por parányi részecskéi rövid távon elsősorban légzőszervi tüneteket okoznak, továbbá növelik a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát is. A gyermekek, az idősek, a krónikus szív- és érrendszeri, illetve a légzőszervi betegségben szenvedők, valamint a várandós kismamák vannak leginkább veszélyben az érintett településeken - emelték ki.

A meteorológiai előrejelzés alapján a nap folyamán az ország keleti, északkeleti országrészében többfelé valószínű eső, mely csökkentheti a kisméretű aeroszol részecskék (szálló por) koncentrációját. A légszennyezettség mértéke a légszennyező tevékenységek - például helytelen lakossági fűtési módok - mellőzésével csökkenthető. Erről további információk találhatók a levegőhigiénés index oldalán - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk

Nyomást kell gyakorolni Oroszországra és Ukrajnára - a cseh elnök is a békéről beszélt

Petr Pavel cseh elnök szerint nyomást kell gyakorolni Oroszországra és Ukrajnára is, hogy hajlandóak legyenek véget vetni a harcoknak, leülni a tárgyalóasztalhoz, és tisztességes feltételek mellett tárgyalni. Az államfő úgy fogalmazott, ha bármelyik fél csak a saját elképzeléseit akarná érvényesíteni, nem fog megállapodás születni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.20. péntek, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Milliárdos EU-támogatásokért lobbiznak a legnagyobb szennyezők

Milliárdos EU-támogatásokért lobbiznak a legnagyobb szennyezők

Az Európai Unió karbonleválasztási és -tárolási (CCS) infrastruktúrájának fejlesztése kulcsfontosságúvá vált a 2030-ra kitűzött kibocsátáscsökkentési célok elérése érdekében. Bár az olaj- és gázipar évtizedek óta támogatja a technológiát, gazdasági életképessége továbbra is kérdéses, ezért a szektor európai szintű támogatást sürget. A környezetvédelmi szervezetek azonban kritikával illetik a fosszilis iparágak CCS-re való támaszkodását, amely szerintük az érdemi dekarbonizációt hátráltatja. Az olajcégek EU-s támogatást kérnek a fejlesztésekhez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×