Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
330.87
bux:
0
2026. január 12. hétfő Ernő
Az ezüstérmes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás eredményhirdetésén a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 31-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Sós Csaba: nem akarok erről többet mondani, mert jogi következménye is lehet…

Az úszóválogatott szövetségi kapitánya szerint két gigász csatáját hozta a 200 méteres pillangóúszás döntője, ami után biztosan nem örült Milák Kristóf. Az InfoRádióban azt is mondta, bosszantó, hogy Németh Nándor mindössze egy századdal maradt le a dobogóról 100 gyorson, miközben a lassú medencében a kínai Pan Csan-le meglepetésre világcsúcsot úszott.

Még ki kell elemeznünk Milák Kristóf úszását, de jelenleg a hátralévő feladatokra koncentrálunk, még neki is van esélyes versenyszáma – mondta az InfoRádióban Sós Csaba. Az úszóválogatott szövetségi kapitánya a kérdésre, hogy a célban, mit lehetett leolvasni a második helyen beérő Milák arcáról, azt felelte: "Nyilvánvalóan nem örült, nagyon meg lennék lepve, ha nem győzni akart volna, és egy olyan szituációban, hogy az ember győzni akar és nem nyer, nyilvánvalóan nem örül."

A címvédő magyar az első 150 méteren vezetett, de a hajrában megelőzte e francia Leon Marchand. Sós Csaba szerint az elemzés később lesz, de várható volt, hogy így alakul a verseny, és az volt a kérdés, hogy elég lesz-e Milák előnye. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a francia úszó az utolsó forduló után gyorsult fel a víz alatt. "Ez egy olyan szuperedzett fickó, annyira speciálisan érzi ezt a víz alatti történetet, ahonnan jóval nagyobb sebességgel jön ki, mint amilyen az addigi úszása volt" – magyarázta a szakember, és kijelentette, soha nem látott verseny volt, két gigász csatája. Szerint az időeredmények nem mérvadók, mert lassú a párizsi medence, kivéve a 100 gyorsot világcsúccsal megnyerő kínai Pan Csan-lének.

"Nem akarok durván megjegyzést tenni rá, nem akarok erről többet mondani, mert ennek jogi következménye is lehet, de megmondom férfiasan, nehezen hiszem el, hogy ez a valóság"

– tette hozzá.

Mindenesetre 100 gyorson Németh Nándor negyedik lett, mindössze egy másodpercre volt a dobogótól, kettőre az ezüstérmestől. A kapitány szerint bosszantó az eredmény, mert egy századmásodperc két centit jelent, így tényleg minimális különbséggel maradt le a magyar sprinter az éremről. "Nagyon sajnálom, tényleg, mert egy érem azért mindig érem. és olyan minimális volt a különbség, ami még a 100 gyorson is ritka" – méltatta a magyar versenyzőt.

Éremszerzésre azonban van még több esély is Sós Csaba szerint. Csütörtök este Kós Hubert 200 háton világranglista-vezetőként indul, s noha nehéz egy olimpián megtippelni az esélyeket, a kapitány egyértelműen fogalmazott. "Győzelmet remélek, vezeti a világranglistát, nagyon magabiztosan úszott a középdöntőben is, de a döntő az mindig más.

Nem szoktam mellébeszélni, győzelmi esélyei vannak Kósnak"

– jelentette ki.

A szakvezető azonban döntős szereplést vár még a 4x200-as gyorsváltótól, de a vasárnapig tartó versenyeken még medencébe ugrik 50 gyorson az Európa-bajnoki címvédő Senánszky Petra, Szabó Szebasztián 50 méter gyorson, a legutóbbi vb-negyedik Bethlen Dávid 1500 gyorson, és hátra van még a 100 pillangó is Milák Kristóffal és Kós Huberttel az indulók között.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internet letiltása miatt nem lehet ellenőrizni, de egy jogvédő szervezet szerint több, mint 500 embert öltek meg az iráni tüntetések idején. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Hétfőn az éjjeli órákban, helyi idő szerint 1 óra 30 perckor ismét dróntámadás érte az ukrán fővárost. Egy kerületben tűz ütött ki. Kijevben még most is több mint 1000 épület van fűtés nélkül a pénteken végrehajtott orosz dróntámadás miatt. A brit kormány vasárnap bejelentette, hogy új, nagy hatótávolságú, mélységi csapásmérésre alkalmas ballisztikus rakétát fejleszt Ukrajna számára az oroszok elleni háború támogatására. A Nightfall névre keresztelt program keretében a brit kormány pályázatot írt ki földről indítható ballisztikus rakéták gyorsított ütemű kifejlesztésére. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×