eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
A portugál Cristiano Ronaldo a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának utolsó fordulójában játszott Portugália - Franciaország mérkőzésen a Puskás Arénában 2021. június 23-án. Portugália - Franciaország 2-2.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

A labda mondta meg, hogy Ronaldótól elvették-e a gólját vagy sem

Az Adidas a portugál-uruguayi vb-csoportmeccshez használt labdában lévő érzékelő adataira támaszkodva hozott ítéletet.

A fél világ találgatja, hogy beleért-e fejjel C. Ronaldo hétfő este Bruno Fernandes beadásába, mielőtt a labda Uruguay kapujában kötött volna ki a katari futball-vb csoportkörének második fordulójában.

A közvélemény jobbára úgy látja, C. Ronaldo nem ért a beadásba, és a jegyzőkönyvbe is a mérközésen duplázó játékos neve mellett szerepel a gól.

A polémiához kedden hozzászólt az Adidas - a labda gyártójaként. A játékszerben ugyanis szenzor van, az pedig "feljegyez" minden érintést. A labda rezonanciája alapján márpedig a sportszergyártó kizárja, hogy Bruno Fernandes után a gólig bárki a labdához ért volna, a gól tehát jogosan az övé, hiába ünnepeltette magát egy rövid ideig a Manchester Unitedtől távozó világsztár.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Akár már február végén sor kerülhet Donald Trump és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozójára Szaúd-Arábiában. Két magasrangú amerikai tisztviselő állítólag már úton is van a közel-keleti országba. Nagyon úgy néz ki, hogy Washington és Moszkva kihagyja Európát az Ukrajnáról szóló béketárgyalásokból. A Münchenben tartózkodó EU-s külügyminiszterek vasárnap reggel rendkívüli ülésre jöttek össze, a jövő héten pedig rendkívüli uniós csúcs jöhet Párizsban, amelyre a brit kormányfőt is várják. Az ukrán kormányzat Münchenben megerősítette, hogy Magyarország blokkolja Ukrajna uniós csatalkozási folyamatát. Hírfolyamunk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a müncheni biztonsági konferencia híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×