eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Christopher Nkunku, az RB Leipzig játékosa ünnepel, miután gólt lőtt a labdarúgó Bajnokok Ligája A csoportjának negyedik fordulójában játszott RB Leipzig - Paris Saint Germain mérkőzésen Lipcsében 2021. november 3-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Több mint félmilliárd euró hiányzik majd a futballvébéről

Egészen elképesztő összeget tesz ki a világbajnokságról sérülés miatt lemaradó játékosok álomtizenegyének, vagy inkább rémálomtizenegyének piaci értéke. A futballtörténelemben először magasabb az összeg még a félmilliárd eurónál is.

Mike Maignan (francia) – Reece James (angol), Wesley Fofana (francia), Presnel Kimpembe (francia), José Gaya (spanyol) – Emile Smith Rowe (angol), Paul Pogba (francia), Ben Chilwell (angol) – Sadio Mané (szenegáli), Christopher Nkunku (francia) és Diogo Jota (portugál) alkotja azt a tizenegyet, amelynek az összesített piaci értéke, a mértékadó transfermarkt.de szerint, 556 millió euró.

S még rajtuk kívül is akadnak olyan kiváló futballisták, akik kihagyják a tornát, mint a francia és világbajnok Ngolo Kanté, a német Timo Werner, az argentin Nicolás González.

A névsort vizsgálva, feltűnő, hogy a franciák öt olyan futballistát is elveszítettek, akik közül négy biztosan kerettag lett volna (Fofana esete kérdőjeles), de az angolok közül is kidőltek hárman.

Ha azt nézzük, hogy a hiányzók közül kire hárult volna a legfontosabb szerep, ki leginkább a saját válogatottja kulcsembere, nyilvánvaló a válasz: a szenegáliak veszítették a legtöbbet Sadio Mané sérülésével.

Az RB Leipzig két játékosa sem utazhatott Katarba, Timo Werner a német, Chris Nkunku a francia keretből hiányzik majd. (Ha a magyar csapat kijutott volna a tornára, nálunk is lenne egy lipcsei hiányzó, hiszen Gulácsi Péter is sérült.)

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×