Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 9. szombat Gergely
Nyitókép: Pixabay

Nagy csapás érte a portugál futballt

Ötvenhárom éves korában elhunyt Jorge Costa, a portugálok 50-szeres válogatott, Bajnokok Ligája-győztes labdarúgója.

A 2000-ben Európa-bajnoki bronzérmes ex-játékos - aki a Porto sportigazgatójaként dolgozott - kedden a klub edzőközpontjában kapott szívrohamot, és már nem tudták megmenteni az életét.

Costa 383 mérkőzést vívott a portóiak színeiben, és a 2004-ben Jose Mourinho irányításával BL-t nyert gárda csapatkapitánya volt, egy évvel korábban pedig az UEFA Kupában diadalmaskodott. Hazája bajnokságában sorozatban öt elsőséget szerzett a Portóval.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: tűzszünetet jelentett be Donald Trump, Volodimir Zelenszkij is megszólalt

Ukrajna: tűzszünetet jelentett be Donald Trump, Volodimir Zelenszkij is megszólalt

Szombattól kezdődően háromnapos tűzszünetet jelentett be Ukrajna és Oroszország között Donald Trump amerikai elnök Washingtonban pénteken. Bejelentette azt is, hogy a fegyvernyugváshoz kapcsolódva a két ország ezer-ezer hadifoglyot is kicserél. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken a Telegram üzenetküldő alkalmazásban megerősítette az amerikai elnök által bejelentett megállapodást az ukrán-orosz tűzszünetről és a fogolycseréről.

A brit kormánypárt súlyos vereséget szenvedett az angliai, walesi és skóciai választásokon

A kormányzó brit Munkáspárt a péntek estig ismertté vált adatok szerint súlyos vereséget szenvedett az előző nap tartott angliai tanácsi, illetve skóciai és walesi parlamenti választásokon, amelyek a Nigel Farage vezette radikális EU- és bevándorlásellenes Reform UK párt jelentős előretörését eredményezték.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×