Infostart.hu
eur:
388.72
usd:
337.04
bux:
122537.07
2026. március 18. szerda Ede, Sándor
A magyar kispad a női vízilabdatorna döntőjében játszott Görögország - Magyarország mérkőzésen a szingapúri vizes világbajnokságon az OCBC Aquatic Centre-ben 2025. július 23-án. A magyar válogatott ezüstérmes lett, miután 12-9-es vereséget szenvedett a görög csapattól.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Faragó Tamás a vesztes vb-döntőről: sajnos most le kell nyelni ezt a békát

A kapusunk, Neszmély Boglárka nyújtotta a legjobb teljesítményt a görögök elleni vb-döntőben, ami komoly kritika a mezőnyjátékosokra nézve – mondta az InfoRádióban a Nemzet Sportolója, aki ezzel együtt jó eredménynek tartja az ezüstérmet, aminek a fináléban látottak ellenére lehet örülni. A korábbi szövetségi kapitány szerint a hátország, az utánpótlás nagyon jó helyzetben van, ezért sikeres időszak következhet.

A magyar női vízilabda-válogatott 2022 és 2024 után ismét vb-ezüstérmes lett, miután 12–9-re kikapott Görögországtól a szingapúri vizes világbajnokság döntőjében. Faragó Tamás szomorúan azt mondta az InfoRádióban, nem ilyen teljesítményt várt Cseh Sándor csapatától a fináléban, és úgy érezte, a görögök kiénekelték a sajtot a magyar játékosok szájából. Mint fogalmazott, a vízilabdájuk lényege mind a női, mind a férfi szakágban elsősorban az, hogyan lehet elrontani az ellenfél játékát. Általában úgy építik fel a taktikájukat, hogy nem engedik kibontakozni a másikat, és megakadályozzák, hogy az ellenfél érvényesíthesse az erényeit.

A Nemzet Sportolója szerint ezen a mérkőzésen is ez történt, és bebizonyosodott, hogy a görög stratégia nyerő. Jobb teljesítményt várt a magyar válogatott meghatározó játékosaitól, a lövőink sokszor nem találták el a kaput vagy a görög kapus védett nagyon jól egy-egy szituációban. Hozzátette: a magyar csapatból is a kapus, Neszmély Boglárka nyújtotta a legjobb teljesítményt, ami komoly kritika a mezőnyjátékosokra nézve. Mint fogalmazott, fájó ezt kimondani, de egy ilyen vereség után illik önkritikusnak lenni.

Faragó Tamás kiemelte: a görögök ugyan „speciális zónát, speciális taktikát játszanak”, de azért mindennek van ellenszere, csak az volt a gond, hogy a magyar csapat ezt most nem találta meg. Aggasztó volt, hogy a mérkőzés közben nem sikerült váltania a magyar csapatnak, csak futott a görögök és az eredmény után.

A korábbi szövetségi kapitány szerint kevés lövés ment a görög kapura, és a kísérletekből is nagyon kevés magyar gól született.

Mint mondta, „sajnos most le kell nyelni ezt a békát”, el kell felejteni, mi történt a döntőben, ugyanakkor az ezüstérem nagyon jó eredmény, aminek természetesen lehet örülni, főleg annak ismeretében, hány fiatal játékos alkotja a magyar keretet. Az amerikaiak, a spanyolok és az olaszok is a mieink mögött végeztek a szingapúri világbajnokságon, ami azért tekintélyt parancsoló dolog. Faragó Tamás megjegyezte: a döntő kivételével a többi mérkőzésen élmény volt nézni Cseh Sándor csapatának a játékát, keserű meglepetés volt, hogy éppen a végső győzelem nem sikerült. A korábbi szövetségi kapitány azt gondolja,

sok-sok olyan pozitívum volt ezen a vb-n, amire lehet és kell is majd építkezni a jövőben.

A következő világbajnokságot 2027-ben, egy évvel a Los Angeles-i olimpia előtt Budapesten rendezik. Faragó Tamás bizakodó a jövőt illetően, ugyanis a korosztályos válogatottjaink „sorra nyerték az Európa-bajnokságokat, világbajnokságokat” vagy legalább érmeket szereztek ezeken a tornákon. Szingapúrban öt vb-újoncot avatott a válogatott, és rajtuk kívül még nagyon sok tehetséges játékos van Magyarországon. Ha a fejlődésük töretlen lesz, lassan beépülnek majd a felnőtt válogatottba, és ezzel „konkurenciát jelentenek mindazoknak, akik pillanatnyilag a keret tagjai”.

A Nemzet Sportolója szerint még akár Keszthelyi Rita is ott lehet a 2027-es vb-n, amikor 35 éves lesz. Fantasztikus személyiségnek és nagyon jó játékosnak tartja, bár a mostani döntőben ő is a hatása alá került a drámai eseményeknek. Azt látta rajta, hogy a kispadon ülve nagyon zavarja, „mennyire nevetséges gólokat kap” a csapata emberfórban, és ez különösen fájó volt, amikor már ötgólos volt a görög előny. Keszthelyi Rita egy rutinos pólós, aki akkor már pontosan tudta, hogy ez a meccs sajnos elment.

A férfi válogatott csütörtökön a spanyolokkal játszik a vb-aranyéremért. A két válogatott a csoportkörben is találkozott, akkor Spanyolország nyert 10–9-re. Faragó Tamás győzelmet vár Varga Zsolt csapatától, de ehhez szerinte az kell, hogy a saját játékukat tudják játszani. Bízik benne, hogy ez sikerül majd, mert eddig nagyon eredményesnek látta a taktikát. Mint mondta, nincs mese, győzelemre kell játszani. A magyar válogatott az egyenes kieséses szakaszban a horvátoknak 18, míg a szerbeknek 19 gólt lőtt. A Nemzet Sportolója szerint nem kaphatunk annyi gólt, mint a Szerbia elleni elődöntőben, ami „egy nagyon speciális meccs” volt. Sokkal jobb csapatnak tartja a spanyol válogatottat, ezért nem tartja valószínűnek, hogy gólzáport hoz a csütörtöki finálé. Reméli, hogy a magyar csapat kreativitásban, taktikában és főleg a technikai bravúrokban felül tud majd kerekedni a spanyolokon.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Szükségünk van azokra a választások megnyerésére, akikkel szövetséget kötöttünk, de azokra is, akikkel még nem, hogy kívül tartsuk az országot a háborúból. Senki sem akar háborút, de nem akarni kevés. Ha nyomás van, tudni kell nemet mondani. Azt tanácsolom, olyan kormányt válasszanak, amely nemet tud mondani, ha a háború kérdéséről van szó – fogalmazott kampánykörútjának egri állomásán a Fidesz elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Izrael több iráni vezetőt lebombázott, kétségbeejtő a helyzet a Hormuzi-szorosnál – Percről percre tudósításunk az iráni háborúról kedden

Izrael több iráni vezetőt lebombázott, kétségbeejtő a helyzet a Hormuzi-szorosnál – Percről percre tudósításunk az iráni háborúról kedden

Az izraeli hadsereg legfrissebb bejelentése szerint támadást indítottak a Baszidzs milicista alakulatok vezetője, Gholamreza Szolejmáni ellen Teheránban. Védelmi források szerint egy másik, szintén Iránban végrehajtott izraeli légicsapás az Iszlám Dzsihád vezetőjét, Akram al-Adzsúrit, valamint a szervezet más magas rangú tisztségviselőit vette célba. Németország külügyminisztere reagált Donald Trump elnök felvetésére, aki többször is beszélt arról a napokban, hogy szeretné, ha a NATO és távol-keleti országok biztosítanák a Hormuzi-szorost az iráni támadásokkal szemben. Az amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban beszélt, többek között a közel-keleti háborúval kapcsolatban. Az elnök ismét felszólította a nemzetközi közösséget, hogy segítsen katonai erővel biztosítani a szabad hajózást a Hormuzi-szorosban, egyúttal pedig bírálta azokat az országokat, amelyek szerinte nem mutatnak kellő hajlandóságot a közreműködésre. Trump hétfőn bejelentette azt is, hogy az iráni háború miatt körülbelül egy hónappal el kívánja halasztani kínai látogatását. Az eredetileg március 31. és április 2. közé tervezett úton Hszi Csin-ping kínai elnökkel találkozott volna. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború hétfői fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×