Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
LONDON, ENGLAND - JULY 11: An England fan holds a flare outside of the stadium during the UEFA Euro 2020 Championship Final between Italy and England at Wembley Stadium on July 11, 2021 in London, England. (Photo by Chloe Knott - Danehouse/Getty Images)
Nyitókép: Chloe Knott - Danehouse/Getty Images

Két zárt kapus meccsre büntették az angolokat az Eb-döntő miatt

Az UEFA fegyelmi bizottsága több mint három hónap után döntött a Wembley-ben és környéként tapasztalt szurkolói rendbontások miatt.

Hétfőn hozta nyilvánosságra az Európai Labdarúgó Szövetség a fegyelmi döntését a július 11-én játszott Olaszország–Anglia Európa-bajnoki döntő ügyében. A Wembley stadionba a mérkőzés előtt jegy nélküli szurkolók rontottak be, majd az arénában is többször került sor összetűzésre a hazai drukkerek, illetve a rendfenntartók között.

Emiatt eljárás indult az angol szövetség ellen, amely büntetésként a következő két, UEFA által szervezett hazai válogatott mérkőzését kénytelen lesz zárt kapuk mögött megrendezni, de

ebből a második meccs büntetésének végrehajtását két évre felfüggesztették,

mert az Eb-döntő rendezési hiányosságok voltak a stadionban és a környékén is.

Emellett az angol szövetségnek 100 ezer euró bírságot is meg kell fizetnie ugyanezen okból, illetve azért, mert behatoltak a szurkolók a pályára, különböző tárgyakat dobáltak be a játéktérre, valamint megzavarták a mérkőzés előtt a himnuszokat.

"Bár csalódottak vagyunk a döntés miatt, elfogadjuk"

– közölte az angol szövetség, és jelezte, visszautasítja azoknak a viselkedését, akik megbotránkozást okoztak a döntő idején, és sajnálkozását fejezte ki, hogy közülük többen be is jutottak a stadionba.

Az angol szervezet független vizsgálatot is elrendelt az ügyben, hogy hasonló a jövőben ne fordulhasson elő. Emellett együttműködik azokkal a hatóságokkal, amelyek a rendbontásért felelősök felkutatásán és elszámoltatásán dolgoznak.

Címlapról ajánljuk
Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

A közelmúlt válságidőszakában a pénzügyi stressz és a státusz-orientáció növelte leginkább az alkoholfogyasztást, a pandémia időszakában ugyanakkor nem indult általános alkoholfogyasztási hullám Magyarországon – derült ki egy most megjelent kutatásból. Az InfoRádió a felmérésről Fertő Imrét, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárát kérdezte.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Kijev jelenleg csak a szükséges villamosenergia-mennyiség mintegy feléhez jut hozzá, a városban tömeges fűtés- és áramkimaradások sújtják a lakosságot a rekordhidegben – közölte Vitalij Klicsko főpolgármester. Oroszország a múlt héten példátlan bombázással sújtotta Ukrajnát, közel 1100 drónnal, 890 irányított bombával és több mint 50 rakétával támadtak a brutális hidegben. Putyin és Borisz Jelcin korábbi tanácsadója, Szergej Karaganov kijelentette: ha Oroszország közel kerülne az ukrajnai vereséghez, az azt is magával vonhatja, hogy Moszkva nukleáris fegyvereket vet be. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök cáfolta Trump korábbi kijelentését: "Ukrajna sosem volt és sosem lesz akadálya a békének". Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×