eur:
410.54
usd:
391.8
bux:
79733.48
2024. november 25. hétfő Katalin

Gyurta Dániel szerint egyvalami "nem kérdés" az olimpiával kapcsolatban

Az InfoRádió Ötkarika című műsorának adott interjúban a NOB ötkarikás bajnok magyar tagja elmondta, hogyan nyit az olimpiai mozgalom a fiatalok felé, és megvédte a breakdance felvételét a programba.

Ha a világjárvány kezdete óta meg tudtak rendezni 270 világversenyt, akkor nem kell aggódni amiatt sem, hogy lesz-e idén nyári olimpia Tokióban - mondta az InfoRádiónak Gyurta Dániel, a NOB magyar tagja.

"Mindenki ezt kérdezi tőlem először már egy éve, hogy lesz-e olimpia. A japán kormány és a szervezőbizottság teljes mellszélességgel elkötelezett amellett, hogy legyen, nem kérdés. Az elmúlt időszak 270 világversenyén több mint 30 ezer sportoló vett részt, 200 ezer koronavírustesztet végeztek el ezek során, ez is egyértelmű jelzés arra, hogy lehet versenyeket rendezni" - ecsetelte Gyurta Dániel.

Jelezte, most azokban a sportágakban is újraindult a kvalifikáció, ahol tavaly ilyenkor állt le.

Kevés szó esik a doppingvizsgálatok ügyéről, hiszen a határok lezárása miatt azok is gyakorlatilag leálltak, de most erről is beszélt: megoldást találtak erre is, és gőzerővel folynak már az ellenőrzések is, így pedig Gyurta Dániel szerint

szó sem lehet arról, hogy ne legyen megnyitó július 23-án,

majd azt követően versenyek.

A korábbi olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó hozzátette, az Agenda 2020+5 program célja a többi között az, hogy az ötkarikás mozgalmat a fiatalok számára is vonzóvá tegyék.

"A közösségi médiában való elindulás egyértelműen abba az irányba hat, hogy a fiatalokat elérjük. Ha megnézzük azokat a sportágakat, amelyeket újonnan láthatunk Párizsban vagy Los Angelesben, látszik, hogy fiatal, látványos, kompakt sportágakról van szó, ilyen például a breakdance.

A legjobb breakdance-eseket több millió ember követi az Instán vagy a Facebookon."

A falmászás, a szörf és a gördeszka szerinte szintén olyan sportágak, ahol nem a harmincéves sportolók vannak előnyben, hanem akár a 20 év alattiak is lehetnek.

A teljes interjú Gyurta Dániellel péntek este fél 8-kor hallható az InfoRádió Ötkarika című magazinműsorában.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×