eur:
410.98
usd:
394.37
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Anthoine Hubert francia Forma-2-es autóversenyző búcsúüzenetekkel teleírt portréja a spa-francorchampsi pályán a belgiumi Stavelotban 2019. szeptember 1-jén. Az előző estén a BWT Arden 22 éves versenyzője a futam második körében nekicsapódott a gumifalnak, majd a pályára visszasodródó autójába belerohant az amerikai Juan Manuel Correa. Hubert a kórházban belehalt sérüléseibe, Correa túlélte a balesetet.
Nyitókép: MTI/EPA/Valdrin Xhemaj

Kiderült, hogyan történt a tavaly nyári halálos Forma-2-baleset

2019 augusztusában Anthoine Hubert életét vesztette egy nagy ütközésben a Forma-2-es versenysorozat spái állomásán.

Anthoine Hubert a futam második körében nekicsapódott a gumifalnak, majd szerencsétlenségére a pályára visszasodródó autójába teljes sebességgel belerohant Juan Manuel Correa. Az ütközés következtében Hubert kocsija kettétört. A versenyzőt kórházba szállították, de nem tudták megmenteni az életét. Correának mindkét lába eltört, és a gerincvelője is megsérült, sokáig kómában tartották. A balesetben még két autó volt érintett.

A Nemzetközi Automobil Szövetség most zárta le az eset vizsgálatát. Megállapították, hogy a balesetnek nem volt felelőse, az érintett pilóták minden tőlük telhetőt megtettek, hogy elkerüljék az ütközést, és a pálya körül dolgozó személyzet is azon volt, hogy a lehető leggyorsabban jelezzék a veszélyt - írta az Index a FIA jelentése alapján.

A balesetet kivédhetetlen események sorozata okozta, nem volt egyetlen kiváltó ok.

Hubert 262 km/órás sebességgel haladt, amikor megpróbálta elkerülni a Ralph Boschunggal való ütközést, de a jobb hátsó kerekét mégis eltalálta. Ezután az autó a gumifalnak csapódott, 216 km/órás sebességgel, az ütközés maximális ereje 33,7G volt.

A gumifalról a pályára visszapattanó kocsiba közel merőlegesen ütközött bele Correa 218 km/órás sebességgel, ettől Hubert kocsija "kilőtt", álló helyzetből 105,4 km/órás sebességre gyorsult fel.

A két autóban 65,1G-s és 81,8G-s erőt mértek az ütközés pillanatában.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 26. 15:37
×
×
×
×