INFORÁDIÓ 
2020. április 9. csütörtök
Erhard

év sportolója

sportszövetségek

hosszú katinka

milák kristóf

Hosszú Katinka háromszoros olimpiai, kilencszeres világ- és tizennégyszeres Európa-bajnok úszó a ferencvárosi Molnár Ferenc Általános Iskolában, ahol együtt úszott a diákokkal 2019. október 24-én. Ezen a napon Hosszú Katinka és a Nemzetközi Úszóliga (ISL) budapesti állomására érkezett további három világsztár - Ryan Murphy, az amerikaiak háromszoros olimpiai és világbajnoka, a rövidpályán világbajnok amerikai Michael Andrew és a szlovén Peter John Stevens - együtt úszott az iskola tanulóival.

Hosszú Katinka elképesztő sorozatban - de nem ő az egyetlen

Infostart / MTI

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 55 sportág szövetsége válaszolt

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 16. elsőségével, míg a szörfös Gádorfalvi Áron 12., a birkózó Sastin Marianna 10. alkalommal bizonyult a legjobbnak. De az asztaliteniszező Póta Georgina, a vitorlázó Berecz Zsombor, Hosszú Katinka és a curlinges Nagy György is különleges sorozatot mondhat magáénak, mindannyiukat kilencedszer választották meg.

Az olimpiai számban idén világbajnok versenyzők közül a birkózó Lőrincz Tamás, a kajakos Kopasz Bálint, az úszó Hosszú Katinka és Milák Kristóf, valamint a párbajtőröző Siklósi Gergely is a legjobb lett sportágában.

Legeredményesebb hazai klubként az MTK 8, a Honvéd 7, míg a Újpest és a Vasas egyaránt hat elsőséget mondhat magáénak. Külföldi klub vagy csapat képviseletében zárt az élen hét sportág kilenc versenyzője.

Amerikaifutball:

Bencsics Márk (Budapest Wolves) 3.

Asztalitenisz:

Szudi Ádám (SPG Walter Wels) 2.

Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 9.

Autósport:

Michelisz Norbert (BRC Hyundai N Squadra Corse) 6.

Atlétika:

Halász Bence (Szombathelyi Dobó SE) 2.

Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 5.

Birkózás:

Lőrincz Tamás (BHSE) 4.

Sastin Marianna (Vasas SC) 10.

Bridzs:

Gál Péter (Bajnok) 1.

Fischer Brigitta (Hegyvidék) 6.

Búvárúszás:

uszonyosúszás:

Bukor Ádám (Mátrai Erőmű Búvárklub) 2.

Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 6.

tájékozódási búvárúszás:

Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 16.

Hatházi Katalin (Amphora Búvárklub) 4.

Cselgáncs:

Tóth Krisztián (MTK Budapest) 4.

Özbas Szofi (Ceglédi VSE) 1.

Curling:

Nagy György (Vasas SC) 9.

Palancsa Dorottya (UTE) 6.

Erőemelés:

fekvenyomás:

Lombosi Melinda (Erőművek SE) 1.

Véró Alex (Orosházi Toldi SE) 1.

erőemelés

Bilicz Laura (PowerBuilder SE) 1.

Kulcsár Dávid (Kelet Ereje) 2.

Evezés:

Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 5.

Gadányi Zoltána (Budapest Evezős Egyesület) 2.

Fallabda:

Farkas Balázs (Squashberek) 2.

Chukwu Hannah (Squashberek) 1.

Footgolf:

Bacskai Bence (Royal Footgolf Club) 2.

Ujvári Izabella (Nimród Footgolf SE) 2.

Golf:

Rózsa Dávid (Pannónia Golf&Country Club) 3.

Sándor Virág (GOLFIESTA Sportegyesület) 1.

Gó:

Bőviz Dominik (Első Magyar Gó Egyesület Pestújhely) 1.

Seres Júlia (Pagoda Gó Egyesület) 1.

Hódeszka:

Brunner Blanca (Hópárducok Sí és Snowboard Sportegyesület) 1.

Fricz Botond (Sport-Club.hu) 3.

Íjászat:

Gondán György (Eleven ÍE) 2.

3D:

Gondán György (Eleven ÍE) 2.

Jet-ski:

Szabó Barnabás (Aktív SC) 4.

Jégkorong:

Galló Vilmos (KooKoo, finn) 1.

Huszák Alexandra (KMH Budapest) 4.

Kajak-kenu:

gyorsasági:

férfi kajak: Kopasz Bálint (Algyői SE) 3.

női kajak: Kozák Danuta (UTE) 7.

férfi kenu: Adolf Balázs (Szentendrei KKSE) 1.

női kenu: Balla Virág (Graboplast Győr) 2. és Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 3.

maratoni:

férfi kajak: Boros Adrián (Tolna) 5., Máthé Krisztián (UTE) 1.

női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 3.

férfi kenu: Laczó Dániel (NKM Szeged VE) 1., Nagy Gergely Balázs (UTE) 1.

női kenu: Kisbán Zsófia (Lágymányosi Spari) 1.

Karate:

Tadissi Yves Martial (Újpesti Torna Egylet) 3.

Sterck Laura Tímea (Magyar Testgyakorlók Köre Budapest) 2.

Kerékpár:

A Magyar Kerékpáros Szövetség december 21-i gáláján hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda:

A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:

Bálint Zoltán (Halker-Király Team) 1.

Busa Andrea (Halker-Király Team) 2.

Kosárlabda:

Perl Zoltán (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely) 1.

Raksányi Krisztina (UNI Győr MÉLY-ÚT) 1.

Korcsolya:

rövidpályás gyorskorcsolya:

Liu Shaolin Sándor (MTK, FTC) 4.

Jászapáti Petra (SZKE) 4.

műkorcsolya:

Tóth Ivett (Vasas SC) 6.

jégtánc:

Yanovskaya Anna, Lukács Ádám (DSC, HKA) 1.

Labdarúgás:

nagypálya:

A januári M4 Sport - Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.

futsal:

Dávid Richárd (MFK Prodexim Khersont) 1.

Varga Adél (ASTRA KKFHÁZI BULLS FC) 2.

Lovassport:

Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 2.

Motorcsónak:

Havas Attila (Inter Trim Szerviz Kft.) 1.

Motorsport:

Szvoboda Bence (HTS KTM Team) 1.

Ökölvívás:

Hámori Ádám (Fitt-Box Kőszeg) 2.

Oláh Eszter (Egri Városi Sportiskola) 1.

Öttusa:

Kasza Róbert (KSI SE) 6.

Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 6.

Ritmikus gimnasztika:

Pigniczki Fanni (MTK) 2.

Rögbi:

7-es:

Suiogan Tímár (Esztergomi Vitézek RAFC) 1.

15-ös:

Jung Szilárd (Battai Bulldogok SZVSE) 1.

nők:

Horváth Kitti (Esztergomi Vitézek RAFC) 1.

Röplabda:

teremröplabda:

Dávid Csanád (Stiinta Explorari Baia Mare) 1.

Németh Anett (Coastal Carolina Volleyball) 1.

strandröplabda:

Kiss Dániel (Pénzügyőr SE) 1. és Bán Viktor (Pénzügyőr SE) 1.

Szombathelyi Szandra (RÖAK Kaposvár) 4. és Lutter Eszter (RÖAK Kaposvár) 5.

Sakk:

Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 3.

Hoang Thanh Trang (Honvéd Auróra Sportegyesület) 3.

Sí:

alpesi:

Nagy Bence (Rozmaring SE) 1.

Tóth Zita (Vasas SC) 2.

sífutás:

Kónya Ádám (Veszprémi SE) 6.

Pónya Sára (Vasas SC) 1.

sílövészet:

Panyik Dávid (Honvéd Zalka SE) 7.

Pónya Sára (Vasas SC) 1.

síugrás:

Molnár Flórián (Kőszegi SE) 5.

Vörös Virág (Kőszegi SE) 5.

szabadstílus:

Papp Koppány (Rozmaring SE) 5.

Sportlövészet:

Péni István (UTE) 3.

Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 3.

Súlyemelés:

Holló Szilárd (Kazincbarcikai VSE) 1.

Mitykó Veronika (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) 1.

Szektorlabda:

szektorlabda szakág:

Pákai György (Testvériség SE) 4.

12 érintéses szakág:

Puskás László (Debreceni SC) 2.

Szinkronúszás:

Dávid Janka (Római Szinkronúszó SE) 2.

Gács Boglárka (Budapesti Honvéd SE) 1.

Szkander:

Kovács Péter (Pólus 5) 2.

Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorló Karok Szolnok) 3.

Szörf:

Gádorfalvi Áron (Wind Sport Club Egyesület) 12.

Cholnoky Sára (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 7.

Szumó:

Kerstner Róbert (Veresi Küzdősport Egyesület) 1.

Tájfutás:

futó szakág:

Bakó Áron (Tabáni Spartacus SKE) 3.

Sárközy Zsófia (Hegyvidék SE-MOM) 1.

tájkerékpáros szakág:

Tamás Bianka (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 2.

Teke:

Kakuk Levente (Répcelak) 6.

Méhész Anita (Rijeka) 7.

Tekvondó:

Józsa Levente (Budapesti Honvéd) 1.

Patakfalvy Luca (MTK Budapest) 5.

Testépítés és fitnesz:

testépítés:

Kenderes Gábor (Kőbánya SC)

fitnesz:

Ágoston Dorottya (Biofit Johnny Fitness)

Tenisz:

Fucsovics Márton (MTK) 7.

Babos Tímea (MTK) 8.

Tollaslabda:

Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 6.

Sárosi Laura (Hajdúszoboszlói Tollaslabda SE) 6.

Torna:

szertorna:

Vecsernyés Dávid (BHSE) 2.

Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 3.

aerobik:

Bali Dániel (PSN) 5.

Mazács Fanni (PSN) 2.

akrobatikus torna:

Kutasi Vivien, Vincze Lilla (Balance ATC) és Horváth Elizabet (FTC) 2.

gumiasztal:

Szántó Anna (Dunaferr SE) 2.

Triatlon:

Bicsák Bence (PSN Zrt.) 2.

Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 4.

Úszás:

Milák Kristóf (Budapesti Honvéd) 2.

Hosszú Katinka (Iron Swim) 9.

nyíltvízi:

Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub Veszprém) 2.

Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 2.

Versenytánc:

akrobatikus rock and roll:

Jonas Brauer (Rock And Magic Sportegyesület) 1.

Medgyesi Veronika (Rock And Magic Sportegyesület) 1.

versenytánc:

Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 5.

Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 5.

Vitorlázás:

Berecz Zsombor (Procelero SE) 9.

Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) 7.

Vívás:

Siklósi Gergely (BHSE) 1.

Márton Anna (MTK) 3.

Vízilabda:

Varga Dénes (FTC-Telekom Waterpolo) 3.

Keszthelyi Rita (UVSE) 7.

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd
A címlapról ajánljuk

INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

A médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Mecenatúra Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018