eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Katasztrofális a szakadék az európai topbajnokságok és mindenki más között

Az öreg kontinens - KPMG szerint - legértékesebb klubjainak köre pontosan megmutatja, miért fogja az UEFA átszabni a ma ismert Bajnokok Ligája, Európa-liga rendszert.

38, világszerte ismert futballklub éves pénzügyi beszámolójába kukkantott bele a KPMG, ezek közül 32-t helyezett glédába egy úgynevezett vállalati értékrangsor alapján, amelynek szempontjai: népszerűség, sportpotenciál, közvetítési jogok és stadiontulajdon.

Az évek óta állandó szempontrendszer szerint összeállított, az Infostartnak is megküldött rangsorban

a 2016-ban, 2017-ben és 2018-ban is Bajnokok Ligáját nyerő Real Madrid megelőzte a Sir Alex Ferguson nyugdíjba vonulása óta igazán csak önmagát kereső Manchester Unitedet,

a Barcelona - elsősorban a bérköltségek elszabadulása miatt - visszacsúszott a negyedik helyre, előrébb engedve a Bayern Münchent.

A felmérés szerint a top 32 klub értéke 9 százalékot emelkedett az elmúlt évben, vagyis úgy tűnik, a focibiznisz továbbra is egy növekvő üzletág, dinamikusabban növekvő, mint az európai gazdaság.

A jelentésből kiderül, csak a Real Madrid és a Manchester United vállalati értéke haladja meg a 3 milliárd eurót, de

immár nyolcan is vannak 2 milliárd fölött - idén a most Európa-liga-döntős Chelsea és a Bajnokok Ligája-finalista Liverpool csatlakozott ehhez a kategóriához.

Utóbbi csapat a második legnagyobb növekedéssel (33 százalék) a lista 15. helyére ugró olasz Inter mögött (41 százalék).

Érdekes, hogy a top 10 összetételében nem, csak a pozíciókat tekintve történt változás, az egyedüli helyben maradó a Manchester City volt - ötödikként. Továbbá az is, hogy a két-két BL- és EL-döntős angol csapat egymást követi a top 10-en belül - a 6. a Chelsea, őt követi a Liverpool, az Arsenal és a Juventus elé lépő Tottenham.

A Real Madrid kitűnő eredményéhez többek között az járult hozzá, hogy masszív UEFA-díjazást zsebeltek be a BL-elsőségek után, és javítottak portabilitásukon, illetve sikerült egy kumulált 29 százalékos árbevétel-növekedést is elérniük, többek közt az elmúlt négy év alatt megnövekedett hirdetési bevételeknek köszönhetően.

Az európai nemzetek közötti klubfoci átszabását a topligák javára a mostani számok is alátámasztják:

a top 32-ben mindössze 5 olyan csapat van, amely nem az 5 nagy bajnokság egyikéből jön

(angol, spanyol, olasz, német, francia pontvadászat), értékük összesen alig 4 százalék. Az angol Premier League 9 csapatot ad, ráadásul a top 32 összértékének 43 százalékát.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×