363.06
68036.05
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Wimbledon - Serena Williams óriási csatában jutott tovább

Az elsőként rangsorolt Serena Williams óriási csatában, három játszmában győzött a hazai közönség előtt szereplő Heather Watson ellen a wimbledoni nyílt teniszbajnokság női egyesének harmadik fordulójában.

Az előző körben Babos Tímeát búcsúztató világelső amerikai a döntő szett elején kétszer is elvesztette az adogatását a kiválóan teljesítő brit ellen, ám 0:3 után egyenlíteni tudott. A remekül játszó Watson 4:4-nél ismét brékelt, és adogathatott a mérkőzés megnyeréséért, Williams azonban fordítani tudott, s végül 2 óra 14 perc alatt győzött.

Az idei Australian Openen és Roland Garroson egyaránt diadalmaskodó Serena Williams a nyolcaddöntőben testvérével, a szerb Aleksandra Krunicot kiejtő Venusszal játszik majd.

Bencic (svájci, 30.) - Mattek-Sands (amerikai) 7:5, 7:5

Elindultak az ellenőrzések az egészségügyben: mást várnak a háziorvosok, és mást a kamara

A háziorvosok kollegiális vezetője, Békássy Szabolcs azt mondta az InfoRádióban, hogy a Belügyminisztérium által nemrég elrendelt ellenőrzések célja hosszú távon nem a bírságolás, hanem egy átfogó kép kialakítása az egészségügyi ellátórendszer humánerőforrás helyzetéről. A Magyar Orvosi Kamara főtitkára pedig arról beszélt, hogy főként financiális okai lehetnek a nem megfelelő hatékonyságú kórházi munkavégzésnek.

Továbbra is az InfoRádió szólhat a Budapest 88,1 MHz-es frekvencián

Egyedüli pályázóként az InfoRádió Kft. nyerte meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa (NMHH) által a Budapest 88,1 MHz-es frekvencia használatára kiírt rádiós pályázatot, így a médiaszolgáltató szeptember 1-je után is folytathatja működését – közölte a hatóság.