Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Rövidpályás úszó vk - Hosszú Katinka négy aranyérmet nyert

A szombati három után vasárnap négy számban bizonyult a legjobbnak Hosszú Katinka az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának negyedik, moszkvai állomásán.

A verseny hivatalos eredményközlője szerint az UTE klasszis versenyzője 100 méter háton, 100 és 400 méter vegyesen, illetve 200 méter pillangón nem talált legyőzőre. Utóbbi két számban Verrasztó Evelyn harmadikként zárt, míg 100 méter vegyesen negyedik lett. A világ- és Európa-bajnok Hosszú további két fináléban állt rajthoz: 50 méter pillangón harmadikként, 400 méter gyorson pedig negyedikként csapott a célba.

A vasárnapi második diadalát 100 méter háton aratta, amely pályafutása 100. győzelme volt a rövidpályás vk-sorozatban.

Vasárnap még egy magyar siker született, Gyurta Dániel 100 méter mellen győzött. Öccse, Gyurta Gergely második lett 1500 méter gyorson, ugyanebben a számban Verrasztó Dávid harmadikként zárt.

Címlapról ajánljuk
Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Az állatkísérletek után hamarosan embereken is elkezdik tesztelni japán kutatók azt az újfajta gyógyszert, ami segíthet a fogukat elvesztő betegeknek. Az eljárás először kisgyermekeknek jelenthet segítséget, de ha a gyógyszer engedélyeztetése sikerrel jár, akkor nem olyan sokára a felnőttek is igénybe vehetik.

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×