Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 12. vasárnap Dalma, Izabella

Verrasztó Evelyn és Jakabos Zsuzsanna is Európa-bajnok

Verrasztó Evelyn megvédte címét 200 m vegyesen az eindhoveni rövidpályás úszó Európa-bajnokságon: a csütörtöki döntőben 2:07.06 perces idővel győzött. Jakabos Zsuzsanna 2:05.58 perces idővel aranyérmet szerzett 200 m pillangón.

Verrasztó Evelyn, a Jövő SC 21 éves versenyzője az első forduló után még a második volt, ám innentől kezdve ellépett a mezőnytől. Egy darabig a belga Kimberly Buys még tartotta vele a lépést, de az utolsó 25 méternek Verrasztó már két testhossz előnnyel vágott neki, és végül magabiztosan győzött. Verrasztó ideje a világ idei legjobbja.

Jakabos Zsuzsanna 2:05.58 perces idővel nyert 200 m pillangón. A szám másik magyarja, Mutina Ágnes a negyedik helyen végzett 2:07.29-es idővel. A döntőbe a legjobb idővel jutó Jakabos kiegyensúlyozottan úszott. Az olasz Alessia Polieri hatalmas tempót diktált, ám ezt nem bírta végig, így a pécsiek 21 éves sportolója végül elsőként érkezett be. Mutina a negyedik helyét főként remek hajrájának köszönhette.

A két magyar siker mellett a többi számot a németek nyerték, hat elsőséggel zárták a napot.

Eredmények:
férfiak:
400 m gyors, Európa-bajnok:
Paul Biedermann (Németország) 3:39.51 p
...11. Zámbó Balázs 3:48.14

200 m hát, Európa-bajnok:
Yannick Lebherz (Németország) 1:51.74
...4 BERNEK Péter 1:52.81 - új országos csúcs (régi: 1:52.94)

200 m vegyes, Európa-bajnok:
Markus Deibler (Németország) 1:53.25 p
...7. Verrasztó Dávid 1:56.98

50 m gyors, Európa-bajnok:
Steffen Deibler (Németország) 20.98 mp
...8. TAKÁCS KRISZTIÁN 22.09

4x50 m vegyesváltó, Európa-bajnok:
Németország 1:33.40 p

nők:
200 m vegyes, Európa-bajnok:
VERRASZTÓ EVELYN 2:07.06 p

200 m pillangó, Európa-bajnok:
JAKABOS ZSUZSANNA 2:05.58 p
...4. MUTINA ÁGNES 2:07.29

50 m mell, Európa-bajnok:
Dorothea Brandt (Németország) 30.40 mp

Címlapról ajánljuk

„Elértük a vendégek teherviselő képességének határát” – drágább, de egyben gyengébb is az idei strandszezon

A munkabérek és az energiaárak emelkedését érvényesíteni kellett a strandjegyek árában, ez a fő oka annak, hogy átlagosan 10 százalékkal drágultak a belépők – mondta az InfoRádióban a Magyar Fürdőszövetség főtitkára. Balogh Zoltán kitért arra is, hogy a víz- és csatornadíjak év közben emelkedtek, ami korábban nem volt jellemző, az üzemeltetőknek viszont ezt is figyelembe kell venniük az árak meghatározásánál.
Zelenszkij leváltja a miniszterelnököt, kiszivárgott egy hatalmas megrendelés - Háborús híreink vasárnap

Zelenszkij leváltja a miniszterelnököt, kiszivárgott egy hatalmas megrendelés - Háborús híreink vasárnap

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap bejelentette, hogy Julija Szviridenko miniszterelnök leváltását javasolja, a kormány átalakítását pedig a parlamenttel közösen hajtják végre. Az átszervezés részeként kiemelt cél az Egyesült Államokkal, az Európai Unióval és a szomszédos országokkal – köztük Magyarországgal és Lengyelországgal – való kapcsolatok megerősítése. Eközben egy, az ügyet ismerő forrás szerint Németország 50 ezer támadódrón beszerzését finanszírozza Ukrajna számára, ami az egyik legnagyobb ismert nyugati kormányzati drónmegrendelés Kijev részére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×