361.07
0
2024. május 7. kedd Gizella

Hátrányból fordított az Újpest, győzött a Győr

Az Újpest hazai környezetben 3-1-re győzött a Haladás ellen a labdarúgó NB I 6. fordulójában. A Győr 2-0ra verte a Honvédot.

Nagy lendülettel kezdett az Újpest, Simek két percen belül kétszer is gólt lőhetett volna, de előbb a kapufa, majd Rózsa kapus mentette meg a vendégeket. A folytatásban is a lila-fehérek irányították a játékot, ám a Haladás első komoly kontrája után megszerezte a vezetést.

A szünet után ismét kapufával nyitott az Újpest, ezúttal Vermes "forgácsolta a lécet". Az 58. percben egy rendkívül szerencsétlen ütközést követően Orosst, vendégek támadóját mentőautóval szállították el.

A 73. percben a csereként beálló, sérüléséből felépülő Kabát egyenlített. A 81. percben Skriba a szezon eddigi legszebb egyéni akcióját bemutatva az egész hazai védelmet őrületbe kergette, de Balajcza hárította a ziccert, az ellentámadásból pedig Foxi megszerezte a győzelmet érő találatot az Újpestnek. Az utolsó percekre mindent egy lapra tett fel a Haladás, de egy kontra végén Sándor bebiztosította a hazai sikert. Majd örömében megkapta második sárga lapját, így kiállította Szabó játékvezető.

Újpest FC-Szombathelyi Haladás 3-1 (0-1)
Gólszerzők: Kabát (73.), Foxi (81.), Sándor Gy. (89.), illetve Rajos (28.)

Győri ETO-Budapest Honvéd 2-0
Gólszerzők: Kink (18.), Djordjevics (27.)

1. MTK Budapest 6 4 2 - 10- 5 14
2. Videoton FC 6 4 - 2 16-11 12
3. Újpest FC 6 3 2 1 9- 7 11
4. Győri ETO 6 3 1 2 7- 4 10