Infostart.hu
eur:
393.27
usd:
339.87
bux:
122107.32
2026. március 21. szombat Benedek

Hamarosan megjelenik Gabriel García Márquez új kötete

Hamarosan megjelenik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez kolumbiai író régóta várt új kötete.

A Yo no vengo a decir un discurso (Nem akarok beszédet mondani) címet viselő könyv szemelvények gyűjteménye, 22 szöveg kapott benne helyet. Ezeket Márquez a közönség számára, felolvasásra írta. Az első részletet az író 17 éves korából származik, iskolatársai ballagására írta. Az utolsó szemelvény 2007-es, Márquez a spanyol nyelvakadémián olvasta fel nyolcvanadik születésnapja alkalmából.

A Mondadori kiadó szerint a világhírű író új kötete október 29-től lesz kapható, egyelőre csak spanyol nyelven, Latin-Amerikában és Spanyolországban.

Az új könyv az első mű, amellyel az 1982-es év irodalmi Nobel-díjasa a 2004-ben megjelent Bánatos kurváim emlékezete című könyve óta jelentkezik.

Noha saját bevallása szerint az író soha nem szeretett díjakat átvenni és beszédeket mondani, pályafutása során jócskán adódott alkalom mindkettőre. A Száz év magány című könyv szerzőjeként 1982-ben, amikor átvette a Nobel-djat, Latin-Amerika magánya címmel mondott beszédet, amelyet azóta is mesterműként tartanak számon.

A Yo no vengo decir un discurso javarészt eddig meg nem jelent írásokat tartalmaz, és a kiadó szerint Gabriel García Márquez égész életét, az őt foglalkoztató ügyeket lefedi.

"Elolvasva ezeket a beszédeket, újra felfedeztem, hogy íróként miként változtam és fejlődtem" - mondta a szerző.

Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: tudomásul kell venni, hogy a vízpartokon már nem építkezhetünk akárhová

Ürge-Vorsatz Diána: tudomásul kell venni, hogy a vízpartokon már nem építkezhetünk akárhová

A tengerszint emelkedése lehet az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban – figyelmeztet a város megbízásából készült, a világörökségi helyszínre vonatkozó felkészülési és kockázatkezelési terv, amelyet az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete készített. Az alelnököt, Ürge-Vorsatz Diánát az InfoRádió kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×