A CSAT közleménye szerint a kínai közösségimédia-platform a kivételezett államfőjelölt posztjain nem tüntette fel, hogy választási hirdetésről van szó, míg az ellenjelöltek "láthatóságát" exponenciálisan csökkentették a TikTok választási tartalmakat kiszűrő algoritmusai. A CSAT azonnali közbelépést és tisztázást vár a bűnüldöző és nemzetbiztonsági szervektől.
A román elnöki hivatal honlapján közzétett tájékoztatás szerint a CSAT-nak nincs a választási folyamattal kapcsolatos hatásköre, de kötelessége azoknak a lehetséges nemzetbiztonsági kockázatoknak az elemzése, amelyeket a "választások lebonyolítását szolgáló távközlési és informatikai rendszerekbe beavatkozó állami és nem állami, kibertérben tevékeny szereplők okozhattak".
A testület a bemutatott dokumentumok alapján megállapította, hogy Romániát a választások tisztességes lebonyolítását veszélyeztető kibernetikai támadások érték.
"Románia és más, keleti szárnyon lévő NATO-tagországok állami és nem állami szereplők, kiváltképpen Oroszország ellenséges kibertevékenységének célpontjaivá váltak, amely - a romániai közbeszédet és társadalmi kohéziót próbálja befolyásolni" - olvasható a román nemzetbiztonsági testület közleményében.
Romániában a közéletben ismeretlen, kampányát a kizárólag közösségi médiában folytató, ellenfelei által szélsőségesnek minősített Calin Georgescu független jelölt kapta a legtöbb szavazatot az elnökválasztás első fordulójában.