Infostart.hu
eur:
386.09
usd:
331.77
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
GMLRS, irányított rakéta. Forrás: Lockheed Martin
Nyitókép: Forrás: Lockheed Martin

Elképesztő felvételek az oroszok elleni ukrán támadásokról - videó

Az ukrán hadsereg rakétákkal pusztított el egy orosz ideiglenes vízi átkelőhelyet a kurszki régióban.

Az ukránok GMLRS és ATACMS nagy találati pontosságú rakétákkal rombolták le az orosz haderő pontonhídjait. Ezeket az ideiglenes átkelőket azért létesítették az oroszok, mert az ukrán haderő elpusztított több hidat is a kurszki régióban.

A precíziós fegyverekből szétszóródó repeszek valószínűleg végeztek pontonhidakat építő orosz egységgel is.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×