eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay

Nekimegy a reklámblokkolóknak a YouTube

A YouTube már korábban megígérte, hogy fel fog lépni a bővítmények ellen.

Úgy tűnik, a YouTube elkezdett komoly lépéseket tenni a reklámblokkolók ellen: sokan arról számoltak be, hogy a napokban egyre furcsábban viselkedik a platform. Felhasználók arról számoltak be, hogy különböző reklámblokkoló (ad blocker) bővítmények használata közben számos problémájuk adódott: például egyszerűen megszűnt a hang a YouTube-videók alatt - írja a vg.hu.

Az elmúlt években a jelentősen megszaporodott reklámok miatt sokan ahelyett, hogy előfizetnének a YouTube Prémiumra, inkább a böngészőkbe telepíthető reklámblokkolókat választják, mely esetenként nem a legbiztonságosabb megoldás, ugyanis ezek akár vírusokkal is járhatnak. A The Independent szerint sokan arról számoltak be, hogy a videók automatikusan befejeződnek vagy elnémulnak, miközben reklámblokkolókat használnak. Ha épp nem az a baj, hogy a videó magától a végére ugrik, akkor a hang nem stimmel, emiatt pedig többen azt hitték, hogy a fül-/fejhallgatójukkal van probléma. A videómegosztó platformoknak viszont nagy bevételük van a hirdetésekből, ezért korábban a YouTube is megígérte, hogy drasztikus lépéseket fognak tenni az ügyben.

A Censuswide kutatócég egy közelmúltbeli felmérése szerint az Egyesült Államokban az emberek több mint fele használ reklámblokkoló szoftvert, nem meglepő módon a fiatalok körében népszerűbbek ezek a programok. A reklámblokkolók teljes száma világszerte megközelíti az egymilliárdot.

A YouTube egyébként nemrég azt is belengette, hogy nemcsak lejátszás közben, hanem még a szüneteltetés alatt is hirdetésekkel akarja bombázni az ingyenes felhasználókat.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×