eur:
405.6
usd:
383.63
bux:
77882.51
2024. november 15. péntek Albert, Lipót
Nyitókép: Pixabay

Rég nem látott súlyosságú olajkatasztrófa történt Amerika partjainál

Megrepedt egy tengeri csővezeték, jelentős mennyiségű nyersolaj szivárgott el, több vállalat kitermelését is leállították miatta.

Egy tenger alatti csővezeték megrepedése miatt 26 ezer hordónyi, azaz két olimpiai méretű úszómedence térfogatának megfelelő mennyiségű olaj folyt ki a Mexikói-öbölben, Louisiana közelében - írja a Bloomberg híradása alapján a Portfolio. Számos olajipari vállalat tengeri kitermelését leállították a Deepwater Horizon katasztrófa óta a legsúlyosabbnak nevezett olajkiömlés miatt, például az Occidental, a W&T Offshore és a Talos Energy-ét.

A termelési szünet napi mintegy 62 000 hordónyi kiesést jelent.

A lap azt írja, ha a tegnap történt olajszivárgás valóban olyan nagyságrendű volt, mint jelenleg gondolják, akkor ez lehet a legjelentősebb ilyen jellegű incidens 2010 óta, amikor a BP Deepwater Horizon fúrótorony katasztrófája miatt 3,2 millió hordó olaj ömlött ki Louisiana partjainál. Ha a szivárgás paramétereit megerősítik, akkor ez lenne a 11. legsúlyosabb ilyen eset az Egyesült Államok történetében.

Amíg meg nem találják a szivárgás forrását és el nem végzik a szükséges javításokat, addig az érintett vállalatoknak tilos újraindítaniuk a szivattyúzást.

Az első jelentés a szivárgásról csütörtökön érkezett, amikor a csővezetéket üzemeltető Main Pass Oil Gathering a csőben lévő nyomás csökkenését észlelte. Továbbra sem biztos azonban, hogy valóban a Main Pass-e a szivárgás forrása, mivel a közelben több üzemeltető is működik. Az érintett vállalatok egyike sem válaszolt a Bloomberg megkeresésére.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a mi költségvetésünk egy nyílt lázadás

Terjedelmes interjút adott péntek reggel a Kossuth rádiónak a miniszterelnök. Szólt a 2025-ös "békeköltségvetés" megalapozásáról, amely már az ukrajnai háború lezárását feltételezi, elmondta, mely összetevő áll hozzá érzelmileg a legközelebb. Amerika nélkül az EU szerinte nem "folytathatja" tovább az ukrajnai háborút. Az unós versenyképesség ügyében szükséges fordulatra pedig "nincs idő".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.15. péntek, 18:00
Hegedűs Éva
a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója
Csúnyán indul a nap a tőzsdéken

Csúnyán indul a nap a tőzsdéken

Látványosan mérséklődött a Donald Trump megválasztását követő tőkepiaci turbulencia, a befektetők új impulzusokra vártak a tőzsdéken. Sokat azért nem kellett várni, ugyanis tegnap este megszólalt Jerome Powell a Fed kamatdöntése után, a jegybankelnök kijelentette, hogy a Federal Reserve-nek nem kell sietnie a kamatcsökkentéssel, mindezt a folyamatos gazdasági növekedéssel, a stabil munkaerőpiaccal és a még mindig 2 százalék feletti inflációval indokolta. A korábban árazottnál mérsékeltebb ütemű kamatcsökkenést várva estek tegnap az amerikai tőzsdék, ma Ázsiában felemás volt a hangulat, Európában pedig kisebb esést láthatunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×