Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence
Nyitókép: Facebook/Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat

Csodaszámba menő hírt kapott az egyik magyar mentőcsapat - fotóval

Vannak csodák és most egy ilyen csodát élünk át török mentőcsapat tagjaival közösen - írja a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat a közösségi oldalán.

Ahogy arról az Infostarton többször beszámoltunk magyar kutató-mentők napokig küzdöttek a török földrengés után egy 15 éves fiú életéért. Amikor a magyarok hazatértek, akkor még úgy tudták, hogy nem sikerült megmenteni a török tinédzser életét.

A Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat most azt tette közzé a Facebookon, hogy Ali életben van. A török mentők szerint "Ali mindenkinél jobban akart élni és túlélte a lehetetlent".

A posztból kiderült, hogy Alit akkor sikerült megmenteni, amikor már a bontási munkálatok zajlottak. Ahogy írják

Ali egyik lába sajnos soha többé nem fog működni, de 3 lánytestvérével és anyukájával kezd majd neki az új életének".

Még mi is könnyek között próbáljuk feldolgozni, hogy így alakult - írták a bejegyzésben.

További részleteket majd akkor tudnak mondani, amikor "a helyszínen minket segítő tolmácsunk a tervek szerint nyáron Magyarországra látogat, így biztos, hogy beszámolunk erről a csodával határos történetről".

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk

Hol van nagyobb biztonságban a rolleres, az úttesten vagy a járdán? Szakértő az Arénában

Az új KRESZ a mikromobilitási eszközök helyzetét is rendezheti. Az eddigi jogszabályok ugyan járműnek tekintették ezeket, de nem voltak kategorizálva, így nem volt egyértelmű, hogy milyen védőfelszereléssel, hány éves kortól és pontosan hol lehet az ilyen eszközökkel közlekedni – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Major Róbert rendőr ezredes, az NKE Közbiztonsági Tanszékének vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×