eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Kész útlevelek a kirakóművben 2012. március 9-én  a Pénzjegynyomdában, ahol az új, Magyarország feliratú úti okmányok készülnek.
Nyitókép: MTI/Pénzjegynyomda

A legerősebb útlevelek között a magyar 2022-ben

A magyar okmánnyal 183 országba lehet beutazni.

A londoni székhelyű Henley & Partners tanácsadócég útlevél indexe, a Henley Passport Index 2006 óta rangsorolja a világ országainak útleveleit aszerint, hány országba lehet vízum nélkül beutazni az adott állam útlevelével. A mutató a Nemzetközi Légiközlekedési Szövetség (IATA) adatain alapul, és negyedévente teszik közzé az eredményeket – írja a vg.hu.

A koronavírus-járvány miatt ideiglenes bevezetett korlátozásokat figyelmen kívül hagyva a listát ezúttal is Japán és Szingapúr vezeti, ezen országok útlevél-tulajdonosai 192 célállomásra utazhatnak vízummentesen. Mindez 166 úti céllal több, mint a ranglista legvégén szereplő afgán útlevél esetében, amellyel mindössze 26 országba lehet eljutni előzetes vízumkötelezettség nélkül.

A top 10-es rangsor nem sokat változott az előző negyedéves adatokhoz képest: Dél-Korea Németországgal holtversenyben a második helyen áll (190 ponttal), Finnország, Olaszország, Luxemburg és Spanyolország pedig a harmadik helyen (189 ponttal). A lista élén többségében az uniós országok foglalnak helyet: Franciaország, Hollandia és Svédország egy helyet javítva Ausztriával és Dániával együtt a negyedik helyen állnak (188-as pontszámmal). Írország és Portugália az ötödik helyet foglalja el (187 ponttal).

A 2014-ben még ranglistavezető Egyesült Államok és az Egyesült Királyság egy helyet javítva a 6. helyre lépett elő, Ausztrália, Kanada, a Cseh Köztársaság, Görögország és Málta 7. helyen áll.

Magyarország és Lengyelország a nyolcadik,

Litvánia és Szlovákia a kilencedik, Észtország, Lettország és Szlovénia pedig a tizedik helyre lépett elő.

A legerősebb útlevelek 2022-ben

  1. Japán, Szingapúr (192 úticél)
  2. Németország, Dél-Korea (190)
  3. Finnország, Olaszország, Luxemburg, Spanyolország (189)
  4. Ausztria, Dánia, Franciaország, Hollandia, Svédország (188)
  5. Írország, Portugália (187)
  6. Belgium, Új-Zéland, Norvégia, Svájc, Egyesült Királyság, Egyesült Államok (186)
  7. Ausztrália, Kanada, Csehország, Görögország, Málta (185)
  8. Lengyelország, Magyarország (183)
  9. Litvánia, Szlovákia (182)
  10. Észtország, Lettország, Szlovénia (181)
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×