Infostart.hu
eur:
353.72
usd:
309.73
bux:
142557.38
2026. július 6. hétfő Csaba
Nyitókép: cnn

Szijjártó Péter: nem igaz, hogy ez a törvény diszkriminatív a homoszexuálisokkal szemben

A külgazdasági és külügyminiszter magyar felirattal ellátva feltette a Facebookra a teljes, vágatlan beszélgetést.

Interjút adott a CNN-nek Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, az interjú teljes, vágatlan változatát a tárcavezető magyar felirattal közölte Facebook-oldalán.

Az interjú központi témája a Magyarországra nehezedő, "minden eddiginél nagyobb" brüsszeli nyomás volt a gyermekvédelmi törvénnyel kapcsolatban, illetve hogy jogállamisági feltételek nem teljesülése miatt az Európai Unió támogatási összegeket tart vissza Magyarországtól, felvezetője felidézi, hogy a törvényt Ursula von der Leyen egy nyilatkozatában szégyennek nevezte annak diszkriminációja miatt a szexuális irányultság mentén, ez pedig "ellentétes az EU összes alapértékével".

A riporter rögvest azzal a kérdéssel fordult Szijjártó Péterhez, hogy melegként pedofilnak is tartja-e őt.

"Tisztelem azt az életmódot, amit ön választott,

és ez a jogszabály is tiszteletben tartja minden felnőtt jogát arra, hogy milyen életmódot választ, kivel él, kit szeret."

Hozzátette, a magyar gyermekvédelmi törvény arról szól, hogy szigorúan kell büntetni minden, a pedofíliával összefüggésben elkövetett cselekményt, illetve arról, hogy meg kell védeni a szülők kizárólagos jogát a gyermek szexuális nevelésére.

Szijjártó Péter kérdésre válaszolva azt is elmagyarázta, hogy miért nem a "beleegyezési korhatár" lett a törvényi korhatár: a felnőttkor alsó határa a magyar törvények szerint 18 év, eddig tartozik tehát kizárólagosan a szülőkre a gyermekek szexuális orientációjának befolyásolási joga.

Tisztázta, 18 éves kor fölött már senki esetében ebbe semmilyen beleszólása nincs, az államnak sem, ezért zavarja, hogy a nemzetközi közvéleményben ezt a törvényt LMBTQ-ellenes törvénynek tartják.

"Egyszerűen nem igaz, hogy ez a törvény diszkriminatív a homoszexuálisokkal szemben"

- tette hozzá.

Világossá tette, hogy ebben a kérdésben a vita Ursula von der Leyennel "nagyon komoly", egyszersmind szégyennek nevezte, ahogy az Európai Bizottság elnöke a magyar törvénykezésről beszél.

"Egyetértek vele abban az egyben, hogy semmilyen kompromisszum nem lesz ebben a kérdésben, még ha forrásokat visszatartásával is fenyegetnek."

A CNN riportere még azt is tudakolta Szijjártó Pétertől, hogy nem tartanak-e attól a Fideszben, hogy az ellenzék egységesen támogatott miniszterelnök-jelöltet állít 2022-ben Orbán Viktorral szemben.

"Nincs ok az aggodalomra. Alapvetően az a struktúra, hogy az ellenzék mindenkit magába olvaszt a szélsőbaltól a szélsőjobbig, azt a kérdést támasztja: vissza akarnak-e térni az emberek a 2010 előtti világhoz, amikor az ország eladósodott, magasak voltak az adók, a munkanélküliség az egekeben volt, vagy akarják tovább a 2010-ben megkezdett utat a családok támogatásával és teljes foglalkoztatottsággal."

Összességében szerinte a vita abban áll,

hogyan tegyék az EU tagállamai erősebbé az uniót,

miközben az Egyesült Államok már nagyobb volumenben kereskedik Kínával, mint az öreg kontinenssel.

Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs az Etna ébredéséről: most egyszerre szépség és szörnyeteg a vulkán

Harangi Szabolcs az Etna ébredéséről: most egyszerre szépség és szörnyeteg a vulkán

Sok turista éppen azért érkezik Szicíliába, hogy megnézhesse a vulkánt működés közben, de a vulkanikus működés nagy gondokat okoz azoknak, akik odaérkeznek vagy hazamennének: vasárnap az Etna vulkáni hamut bocsátott a magasba, ezért egyes repülőjáratokat törölni kell – magyarázta az InfoRádióban a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője.

Korlátozni kéne a gyerekeknek az e-rollerezést és a trambulint – Kemény szavak az Arénában Velkey György Jánostól

Naponta 5-10 olyan gyereket hoznak be a Bethesda Kórház ügyeletére, aki e-rollerezés közben sérült meg – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az intézmény főigazgatója. Velkey György János gyermekgyógyász szerint a 14 évesnél fiatalabbak számára az új KRESZ-ben meg kellene tiltani az elektromos rollerek használatát. Tapasztalatai alapján 6 éves koring trambulinozni sem kéne.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×