eur:
410.98
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: illusztráció (Facebook/BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság/Winter László /FKI videócsoport)

Újabb görögországi menekülttáborban pusztított tűz

Számosz szigetén egy héttel azután csaptak fel a lángok, hogy porig égett a Leszbosz szigeti Moria menekülttábor, a tűzoltóknak azonban ezúttal sikerült megfékezniük a tűz terjedését.

A közeli Vati város polgármestere, Jorgosz Sztancosz a dpa német hírügynökségnek azt mondta, hogy a lángok a tábor regisztrációs központjától nem messze csaptak fel. A sziget online hírportálja, a Samos Today később azt jelentette, hogy a tűzoltóknak sikerült megállítaniuk a tábortól 200-300 méterre keletkezett tűz terjedését. A tábor nincs veszélyben - mondta el a helyi Thema 104.6 rádiónak a polgármester, aki korábban attól tartott, hogy lángok a menekültek sátraira is átterjedhetnek. Helyi híradások szerint a rendőrség előállított néhány férfit gyújtogatás gyanújával, de egyelőre nem lehet tudni, kik ők és mi lehetett a szándékuk.

A múlt heti Leszbosz szigeti gyújtogatás óta, amely elpusztította az ottani Moria menekülttábort, görög politikusok nem zárták ki, hogy a menedékjogért folyamodó illegális bevándorlók másutt is ezt a taktikát követik majd az égei-tengeri szigetek menekülttáboraiban, hogy így érjék el áttelepítésüket a szárazföldi Görögországba vagy gazdag észak-európai országokba.

A görög bevándorlásügyi minisztérium adatai szerint a 650 fő befogadóképességű vatii menekülttáborban jelenleg mintegy 4600 bevándorló tengődik. A leszboszi tűzeset nyomán az Európai Unióban felizzott a vita arról, kinek kell felelősséget vállalnia az EU országaiba illegálisan belépő, dokumentumok nélkül érkező migránsokért.

A török partok közvetlen közelében lévő görög szigeteket különösen súlyosan érintik a bevándorlási hullámok. Charles Michel, az Európai Tanács elnöke kedden Athénban tárgyalva kijelentette, hogy a migráció közös kihívást jelent az Európai Unió számára, s annak kezeléséből minden egyes tagállamnak ki kell vennie a részét.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×