eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 26. szombat Ervin

Máris megsérthették a tűzszünetet

Szíriában helyi idő szerint péntek nulla órakor hatályba lépett az egész országra kiterjedő tűzszünet, de a hírek szerint kevesebb mint két órával később máris mindkét oldal megsértette.

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű emigráns szervezet arról tájékoztatta a brit hírügynökséget, hogy a felkelők Hama tartományban elfoglaltak egy kormányzati állást.

A Dzsais an-Naszr nevű felkelőcsoport a Reutersszel azt közölte, hogy a kormányerők lőttek két helyet a szomszédos Idlíb tartományban. Egyelőre nem tudni, mennyire súlyosak ezek az incidensek, de áldozatokról nem érkezett jelentés.

Az OSDH igazgatója szerint az ország legnagyobb részén nyugalom honol, de vannak "kisebb csoportok az iszlamisták és a kormányerők között is, amelyek alá akarják ásni a tűzszünetet".

Az idén már kétszer hirdettek általános fegyvernyugvást, de a februári és a szeptemberi is összeomlott pár hét alatt. A tervezett asztanai béketárgyalások attól függenek, hogy a mostani mennyire lesz szilárd.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Zelenszkij elnök megköszönte Donald Trumpnak a „jó találkozót”

Zelenszkij elnök megköszönte Donald Trumpnak a „jó találkozót”

Rövid megbeszélést tartott Donald Trump amerikai elnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel szombaton a Vatikánban, és megállapodtak abban, hogy újabb tárgyalást tartanak, küldöttségeik pedig dolgoznak a megszervezésén – mondta el újságíróknak Szerhij Nyikiforov, az ukrán elnök sajtótitkára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Teljesen alkalmatlannak tartjuk a kormányainkat, aminek már gazdasági ára van

Teljesen alkalmatlannak tartjuk a kormányainkat, aminek már gazdasági ára van

A világ országainak többsége nem rendelkezik olyan szabályozási keretrendszerrel, amely érdemben képes reagálni a gyors technológiai, gazdasági és környezeti változásokra. A döntéshozatal minősége világszerte egyre rosszabb, az emberek alig bíznak a kormányaikban. Ennek legfőbb oka, hogy a legtöbb állam nem von be külső szakértőket, társadalmi partnereket és egyszerű embereket a társadalmi egyeztetési folyamatokba – többek között ezeket állapította meg a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss tanulmánya, amely Magyarország döntéshozatali folyamataival kapcsolatban is sok kifogást fogalmaz meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×