eur:
411.19
usd:
392.91
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin

Repülőgépeket bérel a Lufthansa az Air Berlintől

A Lufthansa-csoport negyven darab repülőgép bérletéről írt alá megállapodást Németország második legnagyobb légitársaságával, az Air Berlinnel.

A Lufthansa MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a 2017-es nyári menetrend életbe lépésétől hat éven keresztül 35 Airbus A320-as típuscsaládba tartozó gépet bérel az Eurowings diszkont leányvállalat számára és ötöt az osztrák Austrian Airlines-nak.

Az ügylet úgynevezett wet-lease konstrukció, vagyis a Lufthansa nem csak a repülőgépet, de a személyzetet és a karbantartást is bérli az Air Berlintől. Az Eurowingsnél szolgálatba álló gépek a diszkontcég arculatával repülnek majd.

A bérelt gépek hét németországi repülőtérre, valamint Bécsbe és Palma de Mallorcára kerülnek, és ezekről a bázisokról teljesítenek majd járatokat.

Az ügylet háttere, hogy a jelenleg 90 repülőgépet üzemeltető Eurowings így tud versenyképes maradni a német piacon erősödő diszkont légitársasági versenyben, az Air Berlin pedig csökkenteni tudja flottája méretét.

A nehéz anyagi helyzetben lévő, az emirátusi Etihad légitársaság többségi tulajdonában lévő berlini légitársaság a napokban ezer fős létszámleépítést jelentett be a flotta csökkentése mellett.

Az Air Berlin az elmúlt három évet összesen 1,2 milliárd euró veszteséggel zárta.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×