Infostart.hu
eur:
364.37
usd:
315.49
bux:
148587.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna

Külföldi áldozatai is vannak a kabuli öngyilkos merényletnek

Kabulban öngyilkos merénylő robbantotta fel magát egy bevásárlóközpont közelében. Szemtanúk több detonációról és lövöldözésről számoltak be.

A robbantások legalább tíz ember halálát okozták, köztük külföldiekét - közölték afgán tisztségviselők..

A hadsereg egészségügyi szolgálatának vezetője számolt be arról, hogy tíz halálos áldozat van. Egy egészségügyi minisztériumi tisztségviselő pedig azt mondta: a halottak között külföldiek is vannak - egyelőre nem tudni, milyen nemzetiségűek -, illetve van 18 sebesült.

A tálibok nevében egyik szóvivőjük jelentkezett, és közölte, hogy öt emberük hajtott végre öngyilkos merényletet két olyan épület ellen, amelyben rendszeresen tartózkodnak külföldiek. A rendőrség szerint a két épület két szálloda vagy vendégház.

A korábbi hírek szerint az egyik szálloda a Safi Landmark szálló egy kilencemeletes épületben.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×