Infostart.hu
eur:
355.8
usd:
312.71
bux:
139468.07
2026. július 2. csütörtök Ottó

Verheugen megreformálná az Európai Bizottságot

Az Európai Bizottság radikális megreformálását szorgalmazza egy sajtóinterjúban a testület német tagja. Günter Verheugen a Berliner Zeitungnak nyilatkozva egyebek mellett azt javasolta, hogy a bizottság tagjait a jövőben ne a nemzeti kormányok jelöljék ki.

A biztos, aki az iparpolitikáért felel a bizottságban, azt mondta: jelenleg minden tagállam egy biztosi hellyel rendelkezik az unió végrehajtó testületében, de szerinte az lenne a cél, hogy az elnök maga választhassa meg munkatársait.

Elképzelése szerint ebben a rendszerben nem kellene tekintettel lennie a nemzeti kvótákra, vagyis nem feltétlenül jutna minden tagállamnak egy biztosi hivatal. 2007. január elsején hat hónapra Németország veszi át az unió soros elnöki tisztét.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerdán, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×