Infostart.hu
eur:
354.04
usd:
309.31
bux:
141583.4
2026. július 2. csütörtök Ottó

Négyszázan eltűntek

Közép-Jáva partjainál eddig 177 túlélőt sikerült kimenteniük a tengerből a mentőalakulatoknak a több mint 600 hajótörött közül, akik a péntek éjféltájban elsüllyedt indonéz komphajón utaztak. A helyi hatóságok még mindig több mint 400 embert tartanak nyilván eltűntként. A halászok közben megtalálták 66 hajótörött holttestét.

A hajón, amely Borneó indonéz részéről tartott a közép-jávai Sumarangba, helyi idő szerint pénteken éjféltájban felborult és elsüllyedt.

A kompon a borneóiak szerint mintegy 540 utas tartózkodott, az egyik rádió viszont arról számolt be, hogy a hajón 850-en tartózkodtak.

Címlapról ajánljuk
Kormányszóvivői tájékoztató: átszabják az áramszámlákat, jön az ügynökakták nyilvánossága

Kormányszóvivői tájékoztató: átszabják az áramszámlákat, jön az ügynökakták nyilvánossága

Az új – a mások mellett a vármegye elnevezést is megszüntető – Alaptörvény-módosítást várhatóan a jövő hét elejéig benyújtják a társadalmi egyeztetés után – „nagy változás nem lesz”, inkább szigorodni fog. A NAV elnöki pozíciójára nyilvános pályázatot fognak majd kiírni, a hatóság vezetője nem lesz államtitkár. Szerveződik Magyar Péter látogatása a Vatikánba. A hétközi kormányülésen történtekről tartanak kormányzati sajtótájékoztatót csütörtök délután. Frissülő cikk, tartson velünk!
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×