eur:
401.69
usd:
370.76
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Pumping gas at gas pump. Closeup of man pumping gasoline fuel in car at gas station. Mans hand refueling car at gas station
Nyitókép: stefanamer/Getty Images

Bezuhant az olajár, itthon is nagy változás jöhet a benzinkutakon

Akár már szerdán jöhet a nagy bejelentés.

A hétvégén meglepte a piacokat az OPEC+ döntése: a szervezet ahelyett, hogy – mint arra elemzők számítottak – az év végéig tartotta volna az önként vállalt, csökkentett kitermelési kvótát, októbertől emeli a termelését, ami már a negyedik negyedévben is túlkínálatot jelenthet a globális kőolajpiacon. A bejelentés, az OPEC-tagok korábbi megállapodásnál magasabb májusi kitermelése, illetve az amerikai ipar kilátásaival kapcsolatos borús hírek hatására

a Brent olaj ára hosszú idő után hétfőn ismét 80 dollár alá esett,

olvasható az Erste Bank kedd délelőtti elemzésében. Délben pedig a vg.hu már arról írt, hogy az aktuális Brent olaj jegyzése zuhanó trendben van és már 77 dollár alatt jár, ami négy havi negatív csúcsot jelent, legutóbb február elején volt ennyire alacsony szinten.

A gazdasági lap szerint ez az árcsökkenés a magyar piacon is meg fog jelenni, és bár hétfőn nem változtattak az üzemanyagok nagykereskedelmi árán, kedd estére már árváltozást jósolnak, amelyet szerdán jelenthetnek be és amely pénteken mutatkozhat meg az árakban.

A lap szerint valószínűleg a hazai üzemanyagárakra ható másik tényező, a (most éppen romló) dollár-forint árfolyam sem akadályozza majd meg az árcsökkenést.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×