eur:
409.78
usd:
360.71
bux:
84947.5
2025. április 13. vasárnap Ida
Nyitókép: DJN

Megalakult a Blockchain Koalíció

A szervezet alapító tagjai szerint Magyarország nemzetközileg is értékelhető pozíciót szerezhet a technológia alkalmazásában, ezt a Koalíció a kutatás-fejlesztés és a szolgáltatásfejlesztés területén nyújtott támogatással igyekszik elősegíteni – közölte a Digitális Jólét Nonprofit Kft.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) és a Nemzeti Adatgazdasági Tudásközpont kezdeményezésére 2022. március 8-án megalakult a Blockchain Koalíció. Mint az a DJN sajtóközleményében olvasható, a koalíció alapítói felismerték, hogy a blockchain technológia elért fejlettségi és elfogadottsági szintje alapján erős tényezővé vált a nemzetközi versenyben, alkalmazása stratégiai cél lehet a világ vezető gazdaságai számára. Jelentőségét részben az a sajátossága adja, hogy határokon átnyúló, autonóm rendszereket alapozhat meg, működtetése ezért szuverenitási, szabályozási és kockázati szempontokat is felvet.

Az alapítók között megtalálhatók a közszféra szereplői, a felsőoktatás és a tudományos szféra intézményei, szakmai szervezetek és vállalkozások is. Az alakuló ülésen az elnöki feladatok ellátásával Vágujhelyi Ferencet, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnökét bízták meg. Az elnökség tagjai Balogh Bálint, a Magyar Nemzeti Bank fenntartható pénzügyekért és felügyeleti koordinációért felelős igazgatója, Erényi István, az ITM szakpolitikai tanácsadója, Fischer Bálint, a Dorsum Zrt. innovációs igazgatója, Kalocsai Kornél, a Blockchain Magyarország Egyesület elnöke, Karlócai Balázs az Idomsoft Zrt. vezérigazgatója, Pataricza András a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyetemi tanára és Suppan Márton, a Peak Financial Services vezérigazgatója.

Palkovics László innovációs és technológiai miniszter hangsúlyozta: „A kormány kiemelt figyelmet fordít minden innovatív technológiára, amely tovább élénkítheti, gyorsíthatja Magyarország digitális fejlődését. A Blockchain Koalíció alapvető célja, hogy közreműködjön a hazai gazdasági hasznosítás lehetőségeinek kijelölésében, a megfelelő jogszabályi keretrendszer kidolgozásában. A tudás és bevált gyakorlatok megosztásával támogatja a blockchain alapú innovációkra nyitott hazai vállalkozásokat, ipari szereplőket abban, hogy nemzetgazdasági szinten mérhető versenyképesség-növekedést érjenek el. A nemzetközi kapcsolatok kiépítésében sokat segíthet, hogy Magyarország már 2019-ben csatlakozott az Európai Blockchain Partnerséghez. A gyors, biztonságos és automatizálható technológia sokféle hasznosításhoz biztosíthat ideális táptalajt például a mesterséges intelligencia és más adatintenzív ágazatok terén is.”

Címlapról ajánljuk
Veszélyben a farkasok védelme: civil szervezetek tiltakoznak az uniós javaslat ellen

Veszélyben a farkasok védelme: civil szervezetek tiltakoznak az uniós javaslat ellen

34 európai civil szervezet azt kéri a lengyel EU-elnökségtől, hogy ne hozzon semmilyen döntést a jogi kérdések tisztázásáig a farkasok védelmének gyengítéséről. A tiltakozókhoz csatlakozó Nagy Tavak és Vizes Élőhelyek Szövetségének elnöke az InfoRádióban elmondta: Európa-szerte sok helyen elfelejtették a gazdálkodók, hogyan kellene együtt élni a farkasokkal, pedig képesek kontrollálni a vadállományba bekerülő betegségeket is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.14. hétfő, 18:00
Magyar Levente
a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×