eur:
411.19
usd:
392.62
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: pixabay

Felfutóban az ingatlanpiac az agglomerációban

Jelentős keresletnövekedés és emiatt nagy áremelkedés jellemzi az agglomeráció ingatlanpiacát, amelyben Mester Nándor, a Portfolio vezető ingatlanpiaci elemzője szerint még bőben van potenciál.

Tavaly Pest megye lakosságának száma 15 ezer fővel nőtt, míg Budapesté 6 ezerrel csökkent. A növekedés mértéke összefügg azzal, hogy milyen adottságú egy agglomerációs település - mondta az Otthon Centrum adatait elemezve Mester Nándor. A szakember példaként Budapest északnyugati és délnyugati agglomerációját említi, amely mindig fejlettebb volt, az infrastruktúra kiépültebb, a szolgáltatások pedig széles körűek.

Az utóbbi 2-3 évben azonban az észak-pesti és a délkelet-pesti agglomeráció is nagyon gyorsan növekedett. Vecsés és Gyál környékén például 35-40 százalékos emelkedés tapasztalható az ingatlanárakban, és Mester Nándor elképzelhetőnek tartja, hogy itt a családi házak árai pár éven belül megközelítik majd a külső budapesti kerületek ingatlanárait.

"Ezeken a településeken 30 millió forint alatt már most sem lehet 80-100 négyzetméteres családi házhoz hozzájutni, ezek is nagyon pici kerttel vannak"

- mondja a szakember. Ez a beruházásokat is ösztönzi, Vecsésen már a harmadik lakóparkot építik, Mogyoródon pedig nemrég egy villaparkot, most pedig egy 60 családi házból álló lakóparkot kezdtek el építeni.

A szakember szerint a drágulásnak még nincs vége, a Portfolio vezető ingatlanpiaci elemzője szerint

még 20-25 százalékos áremelkedés van az agglomeráció ingatlanpiacában.

Sok függ attól, milyen gyors lesz a kiáramlás Budapestről kifelé és a külső kerületekből még kijjebb, mert az felhajtja a keresletet.

Ez nemcsak Budapest agglomerációjára érvényes, tette hozzá Mester Nándor, nem szabad ugyanis elfelejteni azokat a nagyvárosokat, ahová komoly ipar települ. Iyen például Debrecen és Győr környéke, ahol a nagy iparvállalatok felsővezetői valószínűleg nem feltétlenül a városközpontban akarnak lakni, hanem inkább az agglomerációs övezetekben, ahonnan kocsival gyorsan bejuthatnak a munkahelyükre.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×