Infostart.hu
eur:
375.01
usd:
317.36
bux:
127083.87
2026. február 26. csütörtök Edina

Káralap létrehozását követelik a gyógyszergyártóktól

A gyógyszergyártók által fenntartott káralap létrehozását tartja szükségesnek a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ), hogy ennek terhére a vásárlók visszaválthassák a forgalomból kivont gyógyszereket.

A szövetség arra is felszólítja a gyártókat, hogy amennyiben már van ilyen káralap, értesítsék erről a közvéleményt, a közelmúlt gyógyszerbotrányai miatt megrendült bizalmat pedig állítsák helyre.

A FEOSZ a Calcium-Sandoz tabletták kivonása kapcsán a fogyasztóbarát magatartás és fellépés szükségességére, a fogyasztók önként történő kártalanítására hívja fel a gyógyszerszektor figyelmét.

Követelik, hogy a héten határérték feletti szennyezés miatt a forgalomból kivont tabletták árát a gyógyszertárak feltétel nélkül adják vissza a vásárlóknak. Saját tapasztalataik szerint a kereskedők erre nem mindig hajlandók, sőt a közleményükben olyan példát idéznek, amikor blokk ellenében sem váltották vissza a forgalomból szennyezés miatt visszavont készítményt.

Címlapról ajánljuk

Bendarzsevszkij Anton: az oroszoknak az Ukrajna feletti kontroll kell, erről nem fognak letenni

Bizonyos gumifogalmak segíthetnek Oroszországnak győzelemként eladni bizonyos megegyezéseket, Ukrajnának pedig egy írott garanciarendszer lehet a reménye arra, hogy az orosz nyomás legalább katonailag csökken – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Értékelte a magyar-ukrán kapcsolatok rendezésének, a magyar érdekek képviseletének lehetőségeit is.
inforadio
ARÉNA
2026.02.26. csütörtök, 18:00
Győri Enikő
a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×