Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Visszavonta két taxitársaság engedélyét a BKK

A Budapesti Közlekedési Központ visszavonta a Tele 5 Taxi Hungary Kft. és a Reklámtaxi Kft. előzetes igazolását a fővárosi taxirendeletben előírt pénzügyi feltételek hiánya miatt.

A főváros taxirendelete alapján a taxiszolgálat pénzügyi szempontból akkor megfelelő, ha saját tőkéje eléri az 50 millió forintot. A taxiszolgáltatást közvetítő és a fuvarszervező cégek működési feltételeinek előzetes vizsgálata a BKK feladata, mely kiterjed a szolgáltató pénzügyi megfelelőségének vizsgálatára is. A Budapesten korábban tevékenykedő 21 fuvarszervező társaság közül 13 kérelmezte - és 11 meg is kapta - az előzetes minősítést, köztük a Tele 5 Taxi Hungary Kft. és a MAX TAXI (Reklámtaxi Kft.) is.

A fuvarszervezők által benyújtott 2013. évi mérlegadatok alapján azonban a Tele 5 Taxi Hungary Kft. és a Reklámtaxi Kft. nem felel meg a Taxirendelet feltételeinek, ezért a kiadott előzetes igazolást 2014. június 19-étől visszavonták.

Visszavonták továbbá az előzetes igazolásokat azon taxiktól is, amelyek a Tele 5 Taxi Hungary Kft. illetve a Reklámtaxi Kft. (MAX TAXI) szerződéses partnereiként működtek. Ezeknek a járműveknek a pótszemléjét térítésmentesen elvégzik, ha a taxivállalkozás más fuvarszervezővel köt szerződést, és az új fuvarszervező védjegyoltalom alatt álló logóját, szabadjelzőjét felszereli - olvasható a BKK közleményében.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Brüsszel újra feltalálná a belső piacot – most minden jel szerint működni is fog

Brüsszel újra feltalálná a belső piacot – most minden jel szerint működni is fog

Az Európai Unió több mint huszonöt éve próbálja egyszerűbbé és egységesebbé tenni a vállalatok működését, eddig kevés látványos eredménnyel. Hiába mutatta be több mint egy éve Mario Draghi a versenyképességi reformcsomagját, a cégek és befektetők többsége ma sem érzi úgy, hogy Európában könnyebb lenne növekedni. Most azonban fordulóponthoz érhet a történet: az Európai Parlament jogi szakbizottsága egy olyan javaslatcsomagot tett le az Európai Bizottság asztalára, amely nem elvi ígéretekkel, hanem konkrét megoldásokkal próbálja kezelni a belső piac töredezettségét. A 28. rezsim tétje az, hogy az EU végre képes lesz-e valódi, a mindennapi üzleti működésben is érzékelhető versenyelőnyt teremteni a vállalatoknak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×