Infostart.hu
eur:
354.94
usd:
311.49
bux:
139486.99
2026. június 30. kedd Pál

Novemberben 409,5 millió euró a külkereskedelmi többlet

Tavaly novemberben a külkereskedelmi termékforgalom aktívuma 409,5 millió euró volt a részletes adatok szerint, szemben az egy évvel korábbi 77,2 millió euró többlettel, így 2009 január-novemberben 4,194 milliárd euróra nőtt a kereskedelmi mérleg szufficitje, míg a megelőző évben 238 millió euró volt hiányt mutatott az egyenleg - közölte kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Korábban a KSH novemberre 411 millió euró előzetes novemberi exporttöbbletet jelentett, amely az egyenleg 334 millió eurós javulását mutatta 2008. novemberéhez képest.

Tavaly novemberben az export volumene az előző évi alacsony bázishoz viszonyítva 2,7, az importé 1,1 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz hasonlítva. Január-novemberben kivitel volumene 13,4, a behozatalé pedig 19,2 százalékkal csökkent az előző év első tizenegy hónapjához képest.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
Döntött a parlament

Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

Erről döntött az Országgyűlés keddi ülésén. A képviselők 135 igen, 44 nem és 6 tartózkodó szavazattal fogadták el Melléthei-Barna Márton, a Tisza frakcióvezető-helyettese által benyújtott, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló jogszabályt, amely a kihirdetését követő tizenötödik napon lép hatályba.

Tóth Tamás: mindenütt veszélyben az eddigi hőmérsékleti rekord

Az európai kontinensen az elmúlt napokban egészen meglepő helyeken, az Atlanti-óceán közelében is történelmi hőmérsékleti rekordok születtek, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt – mondta az InfoRádióban a HungaroMet meteorológusa. Kiemelte, hogy a napokban trópusi éjszakák sorozata volt Európa nyugati és középső területein, ami a 20 Celsius-fok feletti minimum hőmérsékletet jelenti, és ez Magyarországon is abszolút jellemzővé vált.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×