Infostart.hu
eur:
359.21
usd:
306.85
bux:
132674.62
2026. május 13. szerda Imola, Szervác

Parragh: Fáziskésésben a kormány

A magyar kereskedelmi és iparkamara elnöke és a pénzügyminiszter egyetért abban, hogy a kormány által beterjesztett változtatások irányvonala jó, a mértékekben van véleménykülönbség. Veres János és Parragh László az adóhatóság 100 legnagyobb adófizeto vállalkozásáról szóló kiadványának a bemutatóján beszélt. Panulin Ildikó összefoglalója.

A kormány által beterjesztett adó és kiadáscsökkentési csomag jó irányú, szükségesek ezek a lépések - mondta a top-100 kiadvány bemutatóján a pénzügyminiszter. Veres János hozzátette: az intézkedéscsomag döntő része kiadáscsökkentésről szól, 210 milliárd forintról, ennek megvalósításához strukturális változtatások kellenek az adórendszerben, a szociális ellátásban és a nyugdíjrendszerben is.

A pénzügyminiszter a Reformszövetség szombaton közzétett javaslatairól azt mondta: ennek iránya ugyanaz, mint a kormányé, csak a mértékekben van különbség, a mértékekről pedig folyik az egyeztetés.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke egyetért abban, hogy a tervezett válságellenes kormányzati intézkedések jó irányba mozdítják el a magyar gazdaságot, de ahogy azt Veres János említette a mértékekben eltér az álláspontjuk, és abban is, mikor mit kell meglépni.

Parragh László hangsúlyozta: a kormány az utóbbi években rendre jelentős fáziskésésben volt és van. A kamara elnöke hozzátette: attól tart még a most benyújtott intézkedéseket 2-3 hónap múlva ismét módosítani kell.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kínába érkezik: mindkét fél nagyon akarja a találkozót, de egyiknek sem kedvező az időpont a szakértő szerint

Donald Trump Kínába érkezik: mindkét fél nagyon akarja a találkozót, de egyiknek sem kedvező az időpont a szakértő szerint

Donald Trump amerikai elnök szerdán Hszi Csin-Ping kínai elnök meghívására Kínába látogat, útja péntekig tart. Szakértők szerint a fontosabb kérdésekben távol van a két szuperhatalom álláspontja. A találkozó időzítése egyik félnek sem kedvező – mondta Salát Gergely sinológus az InfoRádióban.

Kemény intézkedéseket jelentett be a környezetért felelős miniszter

Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×