Infostart.hu
eur:
386.69
usd:
331.91
bux:
118734.29
2026. január 13. kedd Veronika

A kormány kockáztat

Biztonsági játék helyett kockázatvállalás - a Fejlesztési Tanács és a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület alelnöke szerint ez a stratégia jellemzi a jövőben a fejlesztési pénzek felhasználását. A kockázatosabb magatartás nagyobb eredménnyel kecsegtet - mondta Magyar Bálint.

Az SZDSZ-es politikus az InfoRádióban hangsúlyozta: az európai fejlesztési pénzek páratlan történelmi lehetőséget jelentenek az ország számára, szinte olyat, mint a mesebeli három kívánság.

A Fejlesztési Tanács és a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület alelnöke közölte: a kormány most olyan megoldásokat kíván alkalmazni, amelyek sok tekintetben kockázatosabbak ugyan, de sokkal nagyobb eredményeket hozhatnak.

Saját kettős alelnöki szerepéről Magyar Bálint azt mondta: a testületben a miniszterelnök politikai helyettese lesz, ami azt is jelenti, hogy akadályoztatás esetén helyettesíti őt.

A politikus hozzátette: a tanács, illetve a testület is alapvetően döntés-előkészítő testület, a végső döntés joga a kormányé.

Én nem is a miniszterelnök helyetteseként, hanem a humánerőforrásokkal való közvetlen foglalkozásban találom meg a helyem, ezt ambicionálom igazán - hangsúlyozta Magyar Bálint.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.

Újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 13.00 órakor újranyitott, mindkét futópálya üzemel - közölte a Budapest Airport kedd délután a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, személycserék kezdődtek az ukrán elitben - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, személycserék kezdődtek az ukrán elitben - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. A nap folyamán személycserékről szavazott az ukrán parlament: új védelmi miniszter, energiaügyi miniszter, technológiai miniszter és hírszerzési vezető is kinevezésre kerül. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×