eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Új rehabilitációs program rákbetegeknek

Új állapotjavító, rehabilitációs programot indított 2016 első negyedévére a Rákbetegek Országos Szervezete (ROSZ), amely a betegségük aktív szakaszában lévő daganatos betegeknek segít a tünetmentesség elérésében - közölte a szervezet.

A mintegy háromszáz daganatos beteg számára indított program keretében dietetikusok, fizikoterapeuták, biotechnológusok, kineziológusok, diplomás ápolók és további számos szakember segít a betegeknek, emellett a szervezet egyhetes táborok indítását is tervezi a rászorulók számára - írták.

Közölték, Európán belül Magyarországon betegszenek és halnak meg a legtöbben daganatos betegségben a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) és az Európai Bizottság legutóbbi körképe szerint. Az OECD-országok átlaga szerint évente ezer emberből ketten halnak meg daganatos megbetegedésben, Magyarországon azonban ezer lakosból hárman nem élik túl a betegséget, amely a 65 év alattiakat is erősen sújtja. Kiemelték: Magyarországon 100 ezer, 65 évesnél fiatalabb ember közül 120-an halnak meg rákban, míg a tizenöt régebbi uniós tagállamban feleannyian, ráadásul a tendencia Magyarországon - szemben Nyugat-Európával - növekvő. Az elmúlt 15 évben megduplázódott a tízezer lakosra jutó rosszindulatú daganatos megbetegedések száma, ezért körülbelül 300 ezer ember rákbeteg jelenleg Magyarországon.

A ROSZ közleményében idézte egy magyar biztosító kutatását, amely szerint minden második megkérdezett aggódik az egészségéért, és nem tartja kielégítőnek saját egészségi állapotát. Egészségügyi szakértők szerint ennek ellenére a magyarok nem járnak kellő számban rákszűrésekre, részben ezért lehet a daganatos megbetegedés népbetegség Magyarországon. Ezen kívül az elégtelen, gyakran elkésett terápia, a hibás betegutak, a stressz, a környezetszennyezés, a helytelen táplálkozás is szerepet játszik abban, hogy Magyarországon kimagasló arányban betegszenek és halnak meg az emberek rákban - fogalmaztak.

Rámutattak, a magyarok nincsenek felkészülve arra sem, hogyan küzdjenek meg a terápia és felépülés ideje alatt várható anyagi nehézségekkel, hiszen a gyógyulás még jelentős állami finanszírozás mellett is sok pénzbe kerül, miközben a betegség idején az érintett családok jövedelme csökken. Éppen ezért a megelőzés fontos része az anyagi felkészülés is - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×