Infostart.hu
eur:
393.27
usd:
339.87
bux:
122107.32
2026. március 21. szombat Benedek

Káros a gyereknek, ha a tanárok pirossal javítanak?

Azt javasolják a tanároknak Ausztráliában, hogy ne piros színű tollal javítsák a diákok dolgozatait és házi feladatait, mivel ez a szín túl agresszív, így mentális károkat okoz.

Ne javítsanak piros színnel, használjanak másik színt - áll a queenslandi állami kormányzat által a tanároknak kiadott nevelési ajánlásokban, amelyeket a 30 iskolába küldtek ki. Az indok az, hogy ez a szín túl agresszív, így a diákokat mentális károk érhetik, ha ezt látják a dolgozaton vagy a leckében.

A javaslatok szerint a tanároknak tudni kell bocsánatot kérni, amikor az szükséges, időt kell szánni a mindennapi konzultációra, valamint a tehetséggondozásra.

Az ajánlások az állami parlamentben is komoly vitát váltottak ki. A helyi ellenzék vezetője, Mark McArdle "furcsának, bolondnak és ütődöttnek" nevezte a javaslatokat, ám Stephen Robertson egészségügyi miniszter szerint a fiatalkori öngyilkosság olyan kérdés, amivel komolyan kell foglalkozni, márpedig az ajánlások annak érdekében születtek, hogy megoldást találjanak ennek a korosztálynak a mentális problémáira.

Ausztráliában a 18 és 24 év közöttiek körében a legmagasabb a mentális betegségben szenvedők aránya: a fiatalok 14 százalékának van ilyen problémája, a leggyakoribb a depresszió.

Címlapról ajánljuk

Az erkölcs mindenek előtt – erről beszélt Javier Milei

Európának nem feltalálni kell magát, hanem újra meg kell találnia önmagát, vissza kell térnie a gyökereihez, és ebben Magyarországnak központi szerepe lehet - jelentette ki Javier Milei argentin elnök szombaton Budapesten, a CPAC Hungary 2026 konferencián.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×