Infostart.hu
eur:
354.22
usd:
311.35
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Bûnügyi helyszínelõk és a Terrorelhárítási Központ (TEK) Lenco páncélozott jármûve Monoron 2026. május 11-én. A Pest vármegyei településen egy idõs férfi egy gáz-riasztó fegyverrel rálõtt a rendõrökre; végül a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai lelõtték a férfit, aki meghalt.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Meztelenül kiabált démonokról – régóta tartottak a TEK által lelőtt monori ámokfutótól a helyiek

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt indult nyomozás, miután egy idős férfi egy gáz-riasztó fegyverrel rálőtt a rendőrökre; végül a Terrorelhárítási Központ munkatársai lelőtték a férfit, aki meghalt. Sajtóhírek szerint a férfi régóta problémát okozott a lakókörnyezetében, rengetegen panaszkodtak rá borzalmas viselkedése miatt, de arra senki nem számított, hogy ilyen tragikus módon fog véget érni az ámokfutása.

Az áldozat egyik közvetlen szomszédja a Blikknek emondta: elsőként járőrök és civil ruhás rendőrök érkeztek a férfi házához, ám miután kést láttak nála, visszavonultak. Később a TEK vette át az intézkedést, megpróbálták tárgyalással rávenni, hogy adja meg magát, de nem működött együtt. A kommandósok végül betörték az ablakokat, mire a férfi két lövést adott le a rendőrök irányába. Erre reagálva a TEK mesterlövésze mellkason lőtte, a férfi pedig a gyors újraélesztési kísérlet ellenére meghalt. A rendőrök végül a szomszéd udvarán keresztül, a kerítést megbontva jutottak be a portára.

A környéken élők szerint a férfi viselkedése régóta félelmet keltett az utcában. A lapnkak nyilatkozó nő szerint gyakran agresszíven vagy zavartan viselkedett: előfordult, hogy meztelenül állt a melléképület tetején, ruha nélkül kaszált, kiabált, démonokat emlegetett, és démonűzőként mutatkozott be. Füri Mónika úgy tudja, a férfi problémái felesége halála után súlyosbodtak. Elmondása szerint kés, légpuska és egy maroklőfegyver is lehetett nála, amellyel már korábban, múlt pénteken is fenyegetőzött, akkor azonban a rendőri intézkedés nem vezetett eredményre.

Mint arról korábban beszámoltunk, a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság közreműködésével haladéktalanul megkezdte az ügy mindenre kiterjedő vizsgálatát; a szemlét és a halottszemlét szakértők bevonásával ügyészi jelenlét mellett a szemlebizottság haladéktalanul elvégezte, a hatóság tagjai továbbá tanúkihallgatásokat és lefoglalásokat is végeztek.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Súlyos következményei lehetnek a fővárosi tiltásnak a Reklámszövetség szerint

Súlyos következményei lehetnek a fővárosi tiltásnak a Reklámszövetség szerint

A Magyar Reklámszövetség a budapesti közterületi reklámfelületek felszámolása helyett átlátható, arányos és versenysemleges szabályozást sürget. A szervezet szerint az elfogadásra váró fővárosi tervezet súlyosan érintheti a kerületi önkormányzatok és a közlekedési vállalatok bevételeit, az érintett reklámfelületek évente több százmillió forintos bevételt hoznak. Az MRSZ részletes hatástanulmány és kockázati elemzés elkészítését, valamint szakmai egyeztetést javasol a döntés előtt. A kezdeményezés hátterében Karácsony Gergely előterjesztése áll, amely szerint a Fővárosi Közgyűlésnek mielőbb meg kell alkotnia a közterületi reklámokra vonatkozó tilalmi szabályokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×