Infostart.hu
eur:
386.46
usd:
328.24
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Nyitókép: Police.hu

Ezért nem szabad parkolóban aranytömböt venni

Három férfi hamis aranytömbökkel verte át a vevőit Cegléden. A rendőrök rövid időn belül elfogták őket.

Csalás miatt kell felelnie K. Krisztián 23 éves, L. Márkó 25 éves és R. István 37 éves öcsödi lakosoknak. A három férfi március 28-án este jelent meg egy üzlet parkolójában, és egy 22 grammos fémtömböt adtak át egy nőnek, befektetési aranyként kínálták eladásra. A vevő 1500 eurót fizetett nekik, ám később kiderült, hogy egy arannyal bevont volfrámdarab volt, amit megvett – számolt be a police.hu.

A trió néhány nappal később, április 6-án hajnalban újabb eladásra készült. Egy kerekegyházi nő 580 ezer forintért vásárolta volna meg a szintén hamis aranytömböt, de az átadás előtt a rendőrök a helyszínen elfogták K. Krisztiánt. Nála a fémtömb mellett adásvételi szerződést és tanúsítványt is találtak. Társai elmenekültek, de egy nappal később – öcsödi lakásaikban – őket is elfogták a rendőrök.

A Ceglédi Rendőrkapitányságon csalás miatt indult eljárás a három férfi ellen. A vallomások szerint a hamis tömböket a 25 éves gyanúsított szerezte be, és ő szervezte meg a találkozókat is. Közülük ketten beismerő vallomást tettek. A rendőrök mindhármukat őrizetbe vették. Kezdeményezték a letartóztatásukat, amit két gyanúsított esetében rendelt el a bíróság. Harmadik társuk szabadlábon védekezhet.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×