Infostart.hu
eur:
358.48
usd:
313.51
bux:
141821.21
2026. július 15. szerda Henrik, Roland

Oroszlán végzett egy szafari-idegenvezetővel

Oroszlán végzett egy szafari-idegenvezetővel Zimbabwéban hétfőn.

Az illetékes zimbabwei hatóság keddi közleménye szerint a 40 éves Quinn Swalest egy nyomjelzőt viselő, Nxaha nevű oroszlán tépte szét a Hwange Nemzeti Parkban.

Az idegenvezető hat külföldi turistát vezetett gyalogos szafarin, amikor egy oroszlánfalka friss nyomaira lett figyelmes, és úgy döntött, követik az állatokat. Amikor utolérték a két nőstényből, két hímből és két kölyökből álló csapatot, az állatok ellenségesek lettek. Swalesnek kezdetben sikerült elijesztenie őket, az egyik hím oroszlán azonban váratlanul visszafordult, rárontott, és leterítette a férfit, aki még aznap belehalt sérüléseibe. A hat turista egyike sem sérült meg.

A halálos támadás abban a zimbabwei nemzeti parkban történt, amelynek közvetlen közelében júliusban egy amerikai fogorvos, Walter Palmer illegálisan végzett egy másik megjelölt oroszlánnal, Cecillel. A globális online felháborodást kiváltó eset után a zimbabwei hatóságok Palmer kiadatását kérték az Egyesült Államoktól, hogy az afrikai országban állíthassák bíróság elé.

A hivatalos adatok szerint Zimbabwéban mintegy 2000 oroszlán él. A Hwange Nemzeti Parkban élő, nyomkövetővel ellátott példányokat az Oxfordi Egyetem kutatói vizsgálják.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.15. szerda, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke
Ismét kiéleződött a helyzet a Közel-Keleten, nagy a bizonytalanság a tőzsdéken

Ismét kiéleződött a helyzet a Közel-Keleten, nagy a bizonytalanság a tőzsdéken

A tegnapi vártnál kedvezőbb amerikai inflációs adat enyhítette a további kamatemelésekkel kapcsolatos aggodalmakat, Ázsiában ennek hatására erős emelkedés bontakozott ki, a dél-koreai Kospi 7 százalékkal került feljebb. A közel-keleti konfliktus kiújulása miatt viszont továbbra is magasan, 86 dollár közelében jár a Brent árfolyama. Részben az Iránnal szembeni újabb amerikai csapások, és a tengeri blokád hatására gyengén alakul a nap Európában. Az USA-ban ehhez képest pozitív a kép, a hangulatot az erős vállalati gyorsjelentések, és a vártnál kedvezőbb inflációs adatok is támogatják.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×