Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János

Nemkívánatos személy Ukrajnában Gérard Depardieu

Felkerült az ukrán kulturális minisztérium által készített, nemkívánatos személyek nevét tartalmazó feketelistára Gérard Depardieu francia színész - írta szerdán az Ouest-France francia regionális lap, amely értesülését Kijevben is megerősítették.

Vjacseszlav Kirilenko, az ukrán kulturális minisztérium vezetője a lap értesülésére reagálva közölte, valóban létezik egy lista, amelyen az orosz kulturális közéletben tevékenykedő 117 orosz neve szerepel, akik nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek Ukrajnára nézve. Ezen a 2013 óta orosz állampolgársággal is rendelkező francia színész is rajta van - mondta Kirilenko.

A francia lap azt írta, hogy Depardieu filmjeit is betiltották, de Kirilenko ezt cáfolta. Mint mondta: a filmeket, amelyekben Depardieu szerepel nem tiltották be, és nem is fogják, még ha büntetőintézkedéseket is léptetnek életbe a 65 éves filmsztárral szemben.

A Vlagyimir Putyin orosz elnökről többször is pozitívan nyilatkozó Depardieu nem az egyetlen ismert külföldi, akit nem szívesen látnak Ukrajnában. Feltételezések szerint a francia színész mellett Emir Kusturica szerb, Steven Seagal és Oliver Stone amerikai filmrendező neve is a listán szerepel - írta az UNIAN ukrán hírügynökség.

Depardieu a kiemelkedő jövedelmeket sújtó 75 százalékos franciaországi adó terve elől menekülve kért és kapott állampolgárságot Oroszországban.

Az ukrán hatóságokkal Goran Bregovic szerb zeneszerzőnek is meggyűlt nemrégiben a baja. A népszerű Macskajaj című Kusturica-film zeneszerzője májusban koncertezett volna Kijevben, azonban le kellett mondania a fellépést, mert áprilisban az ukrán hatóságok engedélye nélkül az Oroszország által elcsatolt Krím területére lépett, ahova Moszkvából repült. Bregovic Szevasztopolban lépett fel, ami után rajongással nyilatkozott Oroszországról az őt kérdező újságíróknak.

Címlapról ajánljuk
Mi történt Lewis Hamiltonnal? Dobogóra sem ért fel a legenda, csalódást keltő szezont zárt a Ferrari
2025, F1-évértékelő

Mi történt Lewis Hamiltonnal? Dobogóra sem ért fel a legenda, csalódást keltő szezont zárt a Ferrari

A pesszimistább várakozásokat is alulmúlta az idei Forma–1-es szezonban a Ferrari: az olasz csapat szurkolóinak Lewis Hamilton sanghaji sprintgyőzelmével és Charles Leclerc néhány dobogós helyezésével kellett beérniük. Az olasz istálló a negyedik helyen zárta a konstruktőrök csatáját. Vámosi Péter, a Motorsportol.hu főszerkesztője azon sem lepődne meg, ha 2027-ben teljesen új pilótafelállással kísérletezne a a Ferrari.

Háború, halál, béke – Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×