Infostart.hu
eur:
362.06
usd:
318
bux:
145489.71
2026. július 29. szerda Flóra, Márta
Nyitókép: A Magyar Országgyűlés hivatalos Facebook-oldala

A Magyar Társadalomkutató kétpárti parlamentet mér, Fidesz-előnnyel

Az aktív szavazó pártválasztók bázisán magabiztos a Fidesz–KDNP előnye (8 százalék) a Tisza Párttal szemben – derül ki a Magyar Társadalomkutató legfrissebb felméréséből. E szerint, ha a választásokat 2025 első júliusi vasárnapján tartanák, csak ez a két párt lépné át az 5 százalékos parlamenti bejutási küszöböt.

A Fidesz támogatottsága stabilnak tekinthető: a Pride utáni héten az aktív szavazó pártválasztók 49 százaléka voksolna rájuk, míg a Tisza Pártra 41 százalékuk. Ez megerősíti, hogy a kormánypárt támogatottságában nincs jelentős elmozdulás a 2024 végén mért eredményekhez képest. – idézi a hirado.hu, emlékeztetve, hogy hasonló eredményeket mért a Nézőpont Intézet; csütörtökön megjelent felmérésük szerint a Fidesz országosan 5 százalékpontos előnnyel rendelkezik a Tisza Párttal szemben.

A Magyar Társadalomkutató 1000 fő telefonos megkérdezésével készült felmérése szerint a Tisza Párt az elmúlt fél évben 7 százalékponttal növelte támogatottságát – főként a többi ellenzéki párt rovására. Ennek eredményeként ma már egyetlen más párt sem érné el a parlamenti küszöböt. A Mi Hazánk Mozgalom például csupán 3 százalékon áll a 2024 őszén mért 6 százalékhoz képest, így jelenleg nem tudna frakciót alakítani egy új Országgyűlésben.

21 Kutatóközpont: minden harmadik szavazója otthagyta a Fideszt

A Fidesz a legutóbbi parlamenti választás óta elveszítette a szavazói egyharmadát, miközben a Tisza Párt támogatottsága a tavalyi európai parlamenti és választások óta a másfélszeresére nőtt – állapította meg a 21 Kutatóközpont. Eredményeik szerint a teljes népességben 32-25 arányban vezet a Tisza a Fidesz előtt. Ez egy 7 százalékpontos különbség, ami valamivel több mint félmillió embernek feleltethető meg, tehát nagyjából 2,5 milliós Tisza és 2 milliós Fidesz-táborral számolnak.

A pártot választani tudók között az eredmény 48 százalék a Tisza és 37 százalék a Fidesz, és mivel a tiszás szavazók lelkesebbeknek tűnnek és nagyobb arányban mondják, hogy biztosan elmennének szavazni, ezért a részvételüket biztosra mondók körében még nagyobb, 18 százalékpontos az előnyük.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Máris jön a pályázat a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetői posztjaira

Máris jön a pályázat a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetői posztjaira

Várhatóan augusztus 16-ig lehet pályázni a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) elnöki és elnökhelyettesi posztjára, az Országgyűlés pedig augusztus 27-én vagy 28-án választhatja meg a most létrehozott hivatal öt tisztségviselőjét. Az igazságügyi bizottság szerda délután újra ülésezik, mert az ellenzéki képviselők távolmaradása miatt első körben nem tudták kiírni a pályázatokat.

Hőség: jön a vörös kód

A hőségriadó miatt ismét életbe lép a vörös kód elnevezésű országos intézkedéssorozat csütörtökön – jelentette be Kátai-Németh Vilmos családügyi és szociális miniszter
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
Odalép Amerika Putyinnak, Kramatorszk kapujában az oroszok - Híreink az ukrán frontról szerdán

Odalép Amerika Putyinnak, Kramatorszk kapujában az oroszok - Híreink az ukrán frontról szerdán

Tegnap zárt ajtók mögött tárgyalt Donald Trump elnök Volodimir Zelenszkij ukrán vezetővel Patriot rakéták gyártásáról és a háború lezárásáról. A szenátus elfogadta azt a törvénycsomagot, amely felruházza az amerikai elnököt azzal a képességgel, hogy jelentős, 100%-os vámmal sújtsa azokat az országokat, melyek orosz energiahordozókat vásárolnak. Az orosz csapatok elérték Malinivkát és Tihonivkát - ezzel mindössze 10 kilométerre vannak Kramatorszk határától. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×