eur:
402.94
usd:
348.84
bux:
95317.22
2025. június 15. vasárnap Jolán, Vid
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke feleségével, Dobrev Klárával a 14. évértékelő beszéde után 2018. január 27-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Milliárdokról kell megegyeznie Gyurcsány Ferencnek és Dobrev Klárának

Május 8-án Gyurcsány Ferenc lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról, a DK elnöki tisztségéről és visszavonult a közélettől. A váratlan döntést felesége, Dobrev Klára ismertette, aki egyben azt is nyilvánosságra hozta, hogy 31 évnyi házasságot követően elválnak. A házaspárnak jelentős közös vagyon sorsáról kell megállapodnia, írja a Blikk.

A Gyurcsány–Dobrev házaspár várhatóan a színfalak mögött megegyezik majd arról, kinek mi jut a közös vagyonból válásuk előtt – írja a Blikk. A lap összegyűjtötte, hogy milyen értékek elosztásáról kell dűlőre jutniuk.

Mikor 2003-ban a Gyurcsány-házaspár bekerült a köztudatba és a politikába, Gyurcsány Ferenc még a 60. leggazdagabb magyarnak számított 3,6 milliárdos vagyonával. Erről a helyről mára jelentősen hátrébb szorult: összehasonlításképp idén legalább 17,2 milliárd forint kellett a százas toplistára kerüléshez.

Az Altus közös tulajdonban

Húsz évvel ezelőtt Gyurcsány Ferenc több cégből álló hálózatot tartott fenn, amelyből mára mindössze egyetlen cég, az Altus Portfólió Kft. maradt. A korábbi legnagyobb érdekeltségét, a mosonmagyaróvári Motim timföld- és kádkőgyárat 2016-ban másfél milliárd forintért értékesítette. Az Altust közösen birtokolja Dobrev Klárával. A cég vagyona az elmúlt évtizedben jelentősen olvadt, a korábbi 350 millióról mára alig 55 milliósra csökkent, érdemi bevételt nem termelt, az üzleti eredménye a legutóbbi könyvelt üzleti évben mindössze 9,4 millió forint volt.

2024-es vagyonnyilatkozata szerint a DK lemondott elnökének három ingatlanban van tulajdonrésze. Az 50 négyzetméteres pápai társasházat közvetlenül a házasságkötésük után vásárolta a volt miniszterelnök, még 1995 márciusában. Az aktuális ingatlanpiaci árak szerint állapottól- felszereltségtől függően maximum 42 millió forintba kerül a Veszprém megyei lakás.

Kié lesz a kötcsei kúria?

Gyurcsányék vidéki rezidenciája Kötcsén található. A 267 négyzetméteres családi ház, 3300 négyzetméteres telekkel rendelkezik. A somogyi kis faluban a Blikk szerint 250-350 milliós áron lehetne értékesíteni hasonló kúriát. A 2009-ben vett ház tulajdonjogának fele Gyurcsányé, fele Dobrevé.

Kép: Facebook/Gyurcsány Ferenc
Kép: Facebook/Gyurcsány Ferenc

Budapest II. kerületében egy 161 négyzetméteres társasházi lakás szintén 50-50 százalékos tulajdonrésszel bír Gyurcsányék közös tulajdonában Budán, a Bimbó úton. A vagyonszerzés 2021-es. A házaspár által a friss vagyonnyilatkozatban szereplő lakás becsült értéke akár 600 millió forint is lehet. A Szemlőhegy utcai házban Dobrev Klára lakik, a tulajdonrészben is a feleség osztozik az édesanyjával fele-fele arányban.

Gyurcsány Ferenc hatályos vagyonnyilatkozatában egyetlen tétel sem szerepel az ingóságok között, saját tulajdonú, 9 éves Skodáját eladta. Legutóbbi országjárásánál egy bérelt lakóautót használt, saját nevén jelenleg semmilyen gépjármű nincs. Gyurcsány Ferenc számlán 46 millió forintot tart, míg 55 millióval tartozik pénzintézetnek, 210 milliót pedig kölcsön adott.

Címlapról ajánljuk
Izraelben tízen meghaltak, kétszázan megsebesültek az éjjeli iráni rakétatámadások után

Izraelben tízen meghaltak, kétszázan megsebesültek az éjjeli iráni rakétatámadások után

Tízen meghaltak, kétszázan megsebesültek, és mintegy húsz embert keresnek a romok között az éjjeli iráni rakétatámadások után Izraelben - jelentette a helyi mentőszolgálat vasárnap reggel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.16. hétfő, 18:00
Ugrósdy Márton
a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára
Megdöbbentő igazság derült ki az inflációról: nem az árrés okozta a nagy drágulást

Megdöbbentő igazság derült ki az inflációról: nem az árrés okozta a nagy drágulást

Az Európai Bizottság friss elemzése szerint a Covid-19 járvány és az orosz–ukrán háború által kiváltott válsághelyzetek idején a vállalati nyereségek átmenetileg jelentősen hozzájárultak az inflációhoz, különösen 2021-ben. Ugyanakkor a kutatás megállapította, hogy a nyereségnövekedés mögött nem árrés-emelések vagy piaci visszaélések, hanem termelékenységjavulás, beruházások és innováció álltak. Az infláció fő mozgatórugói továbbra is globális tényezők, mint az energiaválság és az ellátási láncok akadozása voltak. A „greedflation” fogalma így árnyaltabb megítélést igényel: a vállalatok nem torzították szándékosan a piacot, hanem válságreakcióként alkalmazkodtak a körülményekhez. A tanulmány készítői szerint a gazdaságpolitikai fókusznak nem profitellenes retorikára, hanem versenypolitikára, beruházásösztönzésre és hatékonyságjavításra kell épülnie.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×