Infostart.hu
eur:
353.59
usd:
309.83
bux:
142661.75
2026. július 6. hétfő Csaba
Dobrev Klára, a DK európai parlamenti képviselője, a párt vezérszónoka felszólal a Magyarország 2026. évi központi költségvetéséről szóló törvényjavaslat vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2025. május 21-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Döntöttek a párttagok, ki vezeti tovább a DK-t

Dobrev Klára EP-képviselőt választották a Demokratikus Koalíció (DK) új elnökévé – közölte Molnár Csaba, a párt ügyvezető alelnöke hétfőn az MTI-vel.

A politikus közleményében hangsúlyozza, hogy az online szavazást 2025. május 28. és június 1. között tartották, azon az összes szavazati joggal rendelkező párttag részt vehetett. Végül 65,6 százalékuk adott le voksot, ami a DK történetének legmagasabb részvételi aránya.

Molnár Csaba ismertetése szerint az úgynevezett Pártszavazási Bizottság a beérkezett szavazatokat összesítve megállapította, hogy a résztvevők 99,45 százalékos többséggel választották meg Dobrev Klárát a párt elnökének. Dobrev Klára megválasztott elnökeként kedden tartja első sajtótájékoztatóját - tette hozzá.

A választást azt követően kellett kiírni, hogy május 8-án Gyurcsány Ferenc, a DK elnök-frakcióvezetője lemondott minden politikai tisztségéről és visszavonult a közélettől.

Címlapról ajánljuk
Korlátozni kéne a gyerekeknek az e-rollerezést és a trambulint – Kemény szavak az Arénában Velkey György Jánostól

Korlátozni kéne a gyerekeknek az e-rollerezést és a trambulint – Kemény szavak az Arénában Velkey György Jánostól

Naponta 5-10 olyan gyereket hoznak be a Bethesda Kórház ügyeletére, aki e-rollerezés közben sérült meg – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az intézmény főigazgatója. Velkey György János gyermekgyógyász szerint a 14 évesnél fiatalabbak számára az új KRESZ-ben meg kellene tiltani az elektromos rollerek használatát. Tapasztalatai alapján 6 éves koring trambulinozni sem kéne.

Az időskor alkonya – 15-20 ezer hely hiányzik a rendszerből, későn döntenek a családok az otthon mellett

Az Irmák Nonprofit Kft. és az Europion közös felmérése szerint a magyar idősek többségét a betegségek, a demencia, valamint a pénzügyi gondok foglalkoztatják, ugyanakkor az idősödő lakosság 39 százaléka nem tervez idősek otthonába költözni. Szebenszki Balázs, a 25 éve időselhelyezéssel foglalkozó, több otthont is üzemeltető Irmák Nonprofit Kft. cégvezetője az InfoRádió kérdéseire válaszolt.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×