Infostart.hu
eur:
385.11
usd:
331.45
bux:
122006.96
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: BOON/Youtube

Gránát és aknavető is előkerült egy miskolci lomtalanításon – videó

Bombákat találtak egy pince lomtalanítása közben egy Miskolc belvárosában található társasházban.

A miskolci Dayka Gábor utca 2. szám alatt található társasházból érkezett bejelentés – tájékoztatta a Boon hírportált Dobi Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. A helyszínen a Készenléti Rendőrség tűzszerészei gránátot és aknavetőt is találtak. A rendőrség a helyszín biztosításában vett részt.

A portál beszámolója szerint az eset komoly riadalmat keltett a lakók körében. A helyszínen tartózkodó rendőrök segítették az idősebb lakókat a visszaköltözésben. Az ügyben további vizsgálatokat folytatnak, hogy kiderítsék, hogyan kerülhettek a gránátok a társasház pincéjébe.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Külső tényezők növelik Ukrajna és Oroszország kompromisszumkötésre való hajlandóságát – mondta az InfoRádióban Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Beszélt annak jelentőségéről is, hogy Kína leállította az orosz áram vásárlását.

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×