eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 25. péntek Márk
E-cigarettes on dark background in smoke, mocap, front view
Nyitókép: Aleksandr Pykhteev/Getty Images

Az iskolásokat érintő súlyos figyelmeztetést adott ki a NAV

Illegális és tilos az Elf Bar és az ahhoz hasonló ízesített elektronikus dohánytermékek forgalmazása, importálása, távértékesítése és árusítása Magyarországon; jogsértés esetén súlyos pénzbírság is kiszabható – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint az utóbbi időben egyre több hír jelent meg arról, hogy általános és középiskolákban Elf Bar, Poco Bar és más hasonló ízesített elektronikus dohányterméket találtak diákoknál.

Hozzátették, a fiatalok körében az elektronikus cigaretta rendkívül népszerű, többek között a Magyarországon illegális ízesített változata is.

Hangsúlyozták, hogy az Elf Bar és a hasonló ízesített, elektronikus eszközökbe töltött folyadék dohánygyártmánynak minősül, ami a cigarettához hasonlóan jövedékiadó-köteles, Magyarországon dohányterméket kizárólag dohányboltban lehet értékesíteni, de ezek a termékek még ott sem kaphatóak az ízesítés tilalma miatt.

„A termékek nemcsak tiltottak, hanem súlyos egészségügyi kockázatokat jelenthetnek a fiatalok számára. Az ízesítés miatt könnyen rászokhatnak, miközben nikotinfüggőség alakul ki. Az elmúlt időszakban hatóságunk THC (marihuána) tartalmú termékeket is talált közöttük, amelyek különösen veszélyesek lehetnek a fiatalok számára, hiszen nemcsak nikotinfüggőséget, hanem akár kábítószerfüggőséget is okozhatnak” – emelték ki, hozzátéve, hogy az illegális forrásból beszerzett dohánytermékek összetevői nem ellenőrzöttek.

Címlapról ajánljuk
Bécs vasárnap választ: folytatja-e nagy sorozatát a Szabadságpárt?

Bécs vasárnap választ: folytatja-e nagy sorozatát a Szabadságpárt?

Újabb tartományi választást tartanak a szomszédos Ausztriában, immár a negyediket a tavaly szeptemberi országos parlamenti választások óta. Az önálló tartománynak számító Bécsben a hosszú ideje regnáló Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) a felmérések szerint ezúttal is biztos győzelemre számíthat.

Csányi Péter:  az OTP stratégiája sikeres, de van, amit érdemes újragondolni

Drasztikus változtatást nem tervez, de számos területen készül finomhangolásra Csányi Péter, aki május elsejétől az OTP Bank vezérigazgatója lesz. Az InfoRádióban beszélt arról, hogy mely területeken változtatna, és hogy a leányvállalatok vezetőit jobban integrálná az anyabank működésébe.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Alakul a forinterősödés: 406 alatt az árfolyam

Alakul a forinterősödés: 406 alatt az árfolyam

Egy hetes stagnálás után tegnap kilépett a megszokott, 407 és 409 közötti sávjából az euró-forint árfolyam. Óriási mozgást ez sem jelent: a hazai fizetőeszköz 406,5-ig erősödött. Az árfolyammozgást a viszonylag jó piaci hangulat indukálta, ami pedig egyrészt néhány biztatóbb makroadat mellett annak volt köszönhető, hogy az amerikai Trump-adminisztráció egyes megszólalásaiba (vagy épp hallgatásába) a befektetők bele tudták látni a vámháború lejjebb tekerésének jeleit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. április 25. 21:26
×
×
×
×