Infostart.hu
eur:
381.82
usd:
324.96
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Facebook/BORD Építész Stúdió

Látványos változás készül a szántódi révnél

A balatoni komp állomását a régi formájában álmodta újra egy tervezőiroda.

A BORD Építész Stúdió dolgozik a Balaton meghatározó kompjárata által használt tihanyi rév szántódi épületének restaurációs tervein – írja a magyarepitok.hu.

Az iroda a Facebook-oldalán közzétett két előzetes látványtervet és az idei év egyik legizgalmasabb projektjeként aposztrofálta a Szántód–Tihany Révkikötő megújítását. A szántódi kompkikötő revitalizációjához készülő tervükben helyreállítják a 60-as években épült, hiperbolikus-paraboloid formájú vasbeton héjszerkezetű utasvárót, mely a jövőben is a kikötő ikonikus eleme marad.

A tervezők szándéka, hogy kiemeljék a helyszín meghatározó természeti értéke, a nádas látványát, melyet egy levegőbe vezető kilátó útvonal létesítésével terveznek a kompra várakozók figyelmének előterébe helyezni. Innen rá lehet majd látni mind a vízre, mind a nádasra mind pedig a teljes kikötőre, valamint ki lehet majd sétálni a mólóra is.

Egy új épületegységet is megterveztek, mely a szükséges kiszolgáló funkciókat tartalmazza majd: ennek L alakban megtört tömege szorosan kapcsolódik a sétaúthoz és egyszerű térfalat képez a kikötő és a nádas között.

Címlapról ajánljuk
Új szabályokat kell megtanulniuk a motorosoknak és a rollereseknek – szabályváltozások, észrevételek a KRESZ-professzortól

Új szabályokat kell megtanulniuk a motorosoknak és a rollereseknek – szabályváltozások, észrevételek a KRESZ-professzortól

A Lázár János építési és közlekedési miniszter által nyilvánosságra hozott új KRESZ-tervezet számos változást tartalmaz, melyek a motorosokat és az elektromos rollerrel közlekedőket is érintik. Pető Attila az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a javaslatok megfelelők és észszerűek, az viszont már más kérdés, hogy az érintettek mit szólnak majd hozzájuk és mennyire lesznek partnerek.

Orosz-amerikai-ukrán megbeszélés a láthatáron – Trump Davosból Putyinnak üzent: véget kell vetni az ukrajnai háborúnak

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette a tárgyalás esélyének hírét, miközben az amerikai elnök az oroszhoz szól.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugranak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódik az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×